Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCo może zmienić oddany kilka dni temu odcinek S-5? (analiza)

Co może zmienić oddany kilka dni temu odcinek S-5? (analiza)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 03 styczeń 2020 07:04
Węzeł Tryszczyn Węzeł Tryszczyn

Panuje niemal zgodna opinia, że korzyści związane ze zmniejszeniem ruchu tranzytowego w centrum Bydgoszczy pojawia się dopiero po oddaniu do użytku odcinka Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5. Otwarty we wtorek odcinek Tryszczyn – Aleksandorowo może się przyczynić natomiast Koronowu.

 

Wspomniany odcinek S-5 łączy ze sobą drogi krajowej nr 25 (Bydgoszcz – Sępólno Krajeńskie – Koszalin) oraz nr 5 (Bydgoszcz – Nowe Marzy), biegnąc alternatywnie wobec drogi krajowej nr 56 oraz drogi wojewódzkiej nr 244 (odcinkowo). Trzeba zatem się liczyć, że to właśnie z tych dróg zbudowana droga przejmie ruch.

 

Ostatni pomiar ruchu na drogach krajowych był wykonywany w 2015 roku, stąd też dysponujemy danymi dotyczącymi natężenia ruchu sprzed kilku lat. W rozpoczętym właśnie roku planowany jest natomiast nowy pomiar, który zapewne pokaże nam w jaki sposób zbudowana ekspresówka przejmuje ruch z tych dróg.

 

OpenStreetMap

 

Droga krajowa nr 56 przebiega przez sam środek miasta Koronowo, co jest dla mieszkańców na pewno uciążliwe. Według pomiaru z 2015 roku dziennie przejeżdża drogą średnio 3,5 tys. pojazdów, z tego ponad 150  (w tym TIR) i ponad 200 dostawczych.

 

Odcinek drogi wojewódzkiej nr 244 pomiędzy drogami krajowymi nr 25 i 5, przebiega natomiast w bliskim sąsiedztwie zbudowanej S-5. Na niego oddziaływanie ekspresówki powinno być największe, w szczególności, że na DW 244 mamy większy ruch niż DK nr 56. Na odcinku Tryszczyn – Bożenkowo dziennie jeździło ponad 4,5 tys. pojazdów, w tym ponad 150 ciężarowych i blisko 400 dostawczych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 31.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –76

- liczba osób hospitalizowanych – 75

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8867

- liczba osób objętych nadzorem – 1500

- liczba pobranych próbek – 2046

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa

Wiadomości z regionu