Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPółnocna obwodnica Bydgoszczy w ramach drogi ekspresowej S-5 otwarta

Północna obwodnica Bydgoszczy w ramach drogi ekspresowej S-5 otwarta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 01 styczeń 2020 14:50
Węzeł Aleksandrowo Węzeł Aleksandrowo Fot: Gmina Osielsko

Rzutem na taśmę, jeszcze przed końcem 2019 roku, został udostępniony kierowcom odcinek drogi ekspresowej S-5 Tryszczyn / Bydgoszcz Smukała – Aleksandrowo / Bydgoszcz Północ. Jest to drugi z otwartych odcinków w kujawsko-pomorskim, bowiem jeszcze przed Bożym Narodzeniem otwarto odcinek od granicy województwa wielkopolskiego do Jaroszewa / Żnin Północ.

 

Otwarcie nastąpiło bez większych ceregieli, po godzinie 14:00 w mediach społecznościowych o otwarciu poinformował wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, w praktyce odcinek otwarto dopiero w okolicach godziny 17:00.

 

Odcinek liczy blisko 15 km, w ramach jego przebiegu znajdują się dwa pracochłonne obiekty inżynieryjne jak most nad Brdą w okolicach Tryszczyna i wiadukt nad torami kolejowymi w Maksymilianowie. Co warto powiedzieć o tym odcinku, to otwarto go pół roku przed czasem, bowiem z powodów administracyjnych i trudności z wydaniem decyzji ZRID na części przebiegającej nad torami, termin ukończenia przewidziano w połowie 2020 roku. Wykonawcą jest konsorcjum firm Intercor i Trakcja.

 

 

Przez najbliższe tygodnie nie spodziewajmy się jednak otwarcia kolejnych odcinków drogi S-5. Odcinek od Tryszczyna do Białych Błot (zachodnia obwodnica Bydgoszczy) wykonano dopiero w około 60%, podobne zaawansowanie ma odcinek od Jaroszewa do Szubina. Natomiast w przypadku pozostałych trzech odcinków, realizowanych przez włoską firmę wyrzuconą z placu budowy, trwa obecnie poszukiwanie nowych wykonawców. Odcinek Białe Błota – Szubin wykonano w blisko 40%, natomiast pozostałe dwa na północ od Aleksandrowa w około 20%.

 

Na tym zdjęciu widać jak za węzłem Aleksandrowo kończy się droga. Zaawansowanie rzeczowe odcinka Aleksandorowo - Dworzyskowo to tylko około 20% / Fot: Gmina Osielsko.

 

Maksymilianowo / Fot: Gmina Osielsko

 

 

Tak się zmieniał przez ostatnie 2 lata węzeł Tryszczyn:

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu