Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiektóre odpowiedzi na interpelacje zastępców prezydenta to ,,stan umysłu”

Niektóre odpowiedzi na interpelacje zastępców prezydenta to ,,stan umysłu”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 28 grudzień 2019 13:33

Co roku szczycimy się, że Bydgoszcz staje się coraz ważniejszym ośrodkiem turystycznym. Wiąże się to jednak także z koniecznością rozwoju infrastruktury turystycznej. Jednym z poruszanych w dyskusjach problemów jest parkowanie autobusów turystycznych.

 

Założenia w Bydgoszczy są do tej pory takie, że autokary mogą zatrzymać się np. w zatoczce przy Operze w celu wyładowania pasażerów, a później udać się w miejsce przeznaczone do parkowania, czyli parking przy Łuczniczce. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Lech Zagłoba-Zygler zwrócił na drodze interpelacji uwagę, ze w jego opinii dojazd pod Łuczniczkę dla autobusów turystycznych nie jest właściwie oznakowany, stąd też poprosił ZDMiKP o jego poprawę.

 

Odpowiedzi udzielił zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz, który stwierdził, iż w opinii ZDMiKP znaki o dojeździe do HSW Łuczniczka powinny znajdować się przy najbliżej położonej drodze krajowej. Wskazanie następuje na Rondo Toruńskie, co ZDMiKP ma przeanalizować.

 

Na tym można by zakończyć temat, gdyby nie dalsza część odpowiedzi – Niemniej należy zwrócić uwagę, że po wybudowaniu obwodnicy Bydgoszczy (w ramach drogi S5), zmianie ulegnie przebieg drogi krajowej nr 5 i zmieni się również trasa kierowców dojeżdżających spoza regionu.

 

Odpowiedź na interpelacje nie jest czytelna, bo w praktyce z niej nic nie wynika. Z pierwszej części można wywnioskować, że jeżeli przez Rondo Toruńskie przestanie przebiegać droga krajowa, to według ,,opinii ZDMiKP” już w tym miejscu znaki nie będą miały racji bytu. Sama interpelacja radnego natomiast wydaje się dość prosta, jego intencją jest lepsze oznakowanie parkingu dla autobusów turystycznych.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu