Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy potrzebujemy tak drogiej aplikacji?

Czy potrzebujemy tak drogiej aplikacji?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 30 grudzień 2019 07:07
Czy potrzebujemy tak drogiej aplikacji? Fot: Kay Pat

Najprawdopodobniej w drugiej połowie lutego zostanie udostępniona aplikacja, która będzie pozwalała zgłaszać usterki występujące w mieście. Podobne aplikacje funkcjonują już w niektórych polskich miastach. Pozostaje tylko pytanie, czy nie przepłacimy?

Za pomocą aplikacji mobilnej, która ma być dostępna w formie przeglądarki internetowej oraz na systemy Android i iOS, będziemy mogli zgłosić np. dziurawy chodnik, dzikie wysypisko, martwe zwierzęta. Wszystko czym wydaje nam się, że służby miejskie powinny się zająć. Aplikacja powstaje na zlecenie Urzędu Miasta, stąd tez pojawia się nadzieja, że służby miejskie będą aktywnie z niej korzystać.

 

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o kosztach stworzenia i utrzymania tej aplikacji. Jej opracowanie to 38,1 tys. zł, natomiast roczne utrzymanie 73,8 tys. zł, co daje w pierwszym roku funkcjonowania ponad 100 tys. zł. Takie pieniądze kosztuje stworzenie profesjonalnej aplikacji, tylko postawić trzeba pytanie, czy nam taka jest potrzebna? Stworzenia takiego narzędzia oczekują m.in. społecznicy, ale czy nie można by tego dokonać w oparciu o tańsze, a być może nawet bezpłatne open source oprogramowanie.

 

O tym czy będzie to narzędzie funkcjonalne w dużej mierze zdecyduje przede wszystkim mentalność. Z jednej strony czy urzędnicy będą sprawnie usuwać zgłaszane problemy, z drugiej natomiast też sami użytkownicy systemu, czy nie będą nadużywać narzędzia. Od kilku lat mamy system ITS zbudowany za miliony złotych, do dzisiaj pojawiają się jednak poważne narzekania na jego funkcjonowanie, ostatnio dużo było narzekań w lokalnych mediach.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu