Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy potrzebujemy tak drogiej aplikacji?

Czy potrzebujemy tak drogiej aplikacji?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 30 grudzień 2019 07:07
Czy potrzebujemy tak drogiej aplikacji? Fot: Kay Pat

Najprawdopodobniej w drugiej połowie lutego zostanie udostępniona aplikacja, która będzie pozwalała zgłaszać usterki występujące w mieście. Podobne aplikacje funkcjonują już w niektórych polskich miastach. Pozostaje tylko pytanie, czy nie przepłacimy?

Za pomocą aplikacji mobilnej, która ma być dostępna w formie przeglądarki internetowej oraz na systemy Android i iOS, będziemy mogli zgłosić np. dziurawy chodnik, dzikie wysypisko, martwe zwierzęta. Wszystko czym wydaje nam się, że służby miejskie powinny się zająć. Aplikacja powstaje na zlecenie Urzędu Miasta, stąd tez pojawia się nadzieja, że służby miejskie będą aktywnie z niej korzystać.

 

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o kosztach stworzenia i utrzymania tej aplikacji. Jej opracowanie to 38,1 tys. zł, natomiast roczne utrzymanie 73,8 tys. zł, co daje w pierwszym roku funkcjonowania ponad 100 tys. zł. Takie pieniądze kosztuje stworzenie profesjonalnej aplikacji, tylko postawić trzeba pytanie, czy nam taka jest potrzebna? Stworzenia takiego narzędzia oczekują m.in. społecznicy, ale czy nie można by tego dokonać w oparciu o tańsze, a być może nawet bezpłatne open source oprogramowanie.

 

O tym czy będzie to narzędzie funkcjonalne w dużej mierze zdecyduje przede wszystkim mentalność. Z jednej strony czy urzędnicy będą sprawnie usuwać zgłaszane problemy, z drugiej natomiast też sami użytkownicy systemu, czy nie będą nadużywać narzędzia. Od kilku lat mamy system ITS zbudowany za miliony złotych, do dzisiaj pojawiają się jednak poważne narzekania na jego funkcjonowanie, ostatnio dużo było narzekań w lokalnych mediach.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 27.03.2020 r. (godz. 14.00):

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –33.

- liczba osób hospitalizowanych –67.

- skumulowana liczba osób aktualnie w kwarantannie – 6683.

- liczba osób objętych nadzorem – 1851.

- liczba pobranych próbek – 1413.

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Tygodniowy raport dotyczący COVID-19

    Zrezygnowaliśmy już jakiś czas temu z codziennego raportowania o każdym nowym przypadku koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim, bowiem nowe zachorowania są stwierdzane każdego dnia i przez jakiś czas będą potwierdzane, ciekawostką byłby dzień bez nowego zachorowania. Codziennie natomiast aktualizujemy informacje o ogólnej liczbie – dzisiaj natomiast przedstawiamy raport z regionu, z kraju i ze świata.

    Etykiety: koronawirus
  • Sejm w środku nocy przegłosował możliwość głosowania korespondencyjnego przez osoby w kwarantannie

    Około godziny 4 w nocy głosowana była poprawka do Kodeksu Wyborczego, aby korespondencyjne mogły głosować osoby powyżej 60 roku życia oraz osoby objęte kwarantanną epidemiczną. W piątek Sejm przyjął pakiet zmian w ustawach, w ramach tzw. pakietu antykryzysowego, drugie czytanie ustawy zarządzono już północy, wtedy pojawiła się też poprawka do Kodeksu Wyborczego zgłoszona przez PiS.

Wiadomości z regionu