Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy potrzebujemy tak drogiej aplikacji?

Czy potrzebujemy tak drogiej aplikacji?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 30 grudzień 2019 07:07
Czy potrzebujemy tak drogiej aplikacji? Fot: Kay Pat

Najprawdopodobniej w drugiej połowie lutego zostanie udostępniona aplikacja, która będzie pozwalała zgłaszać usterki występujące w mieście. Podobne aplikacje funkcjonują już w niektórych polskich miastach. Pozostaje tylko pytanie, czy nie przepłacimy?

Za pomocą aplikacji mobilnej, która ma być dostępna w formie przeglądarki internetowej oraz na systemy Android i iOS, będziemy mogli zgłosić np. dziurawy chodnik, dzikie wysypisko, martwe zwierzęta. Wszystko czym wydaje nam się, że służby miejskie powinny się zająć. Aplikacja powstaje na zlecenie Urzędu Miasta, stąd tez pojawia się nadzieja, że służby miejskie będą aktywnie z niej korzystać.

 

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o kosztach stworzenia i utrzymania tej aplikacji. Jej opracowanie to 38,1 tys. zł, natomiast roczne utrzymanie 73,8 tys. zł, co daje w pierwszym roku funkcjonowania ponad 100 tys. zł. Takie pieniądze kosztuje stworzenie profesjonalnej aplikacji, tylko postawić trzeba pytanie, czy nam taka jest potrzebna? Stworzenia takiego narzędzia oczekują m.in. społecznicy, ale czy nie można by tego dokonać w oparciu o tańsze, a być może nawet bezpłatne open source oprogramowanie.

 

O tym czy będzie to narzędzie funkcjonalne w dużej mierze zdecyduje przede wszystkim mentalność. Z jednej strony czy urzędnicy będą sprawnie usuwać zgłaszane problemy, z drugiej natomiast też sami użytkownicy systemu, czy nie będą nadużywać narzędzia. Od kilku lat mamy system ITS zbudowany za miliony złotych, do dzisiaj pojawiają się jednak poważne narzekania na jego funkcjonowanie, ostatnio dużo było narzekań w lokalnych mediach.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Dr Sutkowski: Przebieg trzeciej fali pandemii w 70-80% zależy od nas samych

    Pandemia koronawirusa narasta, trzecia fala się wznosi i na tej fali dryfujemy, patrząc z niepokojem w przyszłość - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Obecną sytuację w Polsce przyrównał do okrętu w czasie sztormu, gdzie niezbędna jest praca całej załogi.

    Etykiety: covid19
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

Wiadomości z regionu