Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTotalna kompromitacja ZDMiKP! Ludzie na przystankach liczyli, że autobus przyjedzie

Totalna kompromitacja ZDMiKP! Ludzie na przystankach liczyli, że autobus przyjedzie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 grudzień 2019 16:15

W Wigilię (24 grudnia) obowiązywały zmiany w komunikacji miejskiej, po godzinie 17:00 zawieszono kursy kilku linii. Nikogo to raczej nie dziwi, bowiem również pracownicy MZK powinni mieć prawo do Wigilii. Zawieszono tego dnia dodatkowo linie nr 76, ale zapomniano o tym poinformować pasażerów. Zdarzyły się osoby, które czekały na przystanku na autobus, ale się nie doczekały.

Linia nr 76 łączy Rondo Toruńskie z Łęgnowem. Przewozy na tej linii wykonuje prywatna firma Irex-Trans, która realizuje jednak realizuje przewozy zlecane przez ZDMiKP. Skoro w siedzibie Zarządu przy ulicy Toruńskiej zapadła decyzja o wycofaniu kursów w Wigilię, to na organizatorze przewozów leżał obowiązek polityki informacyjnej.

 

W komunikacie na okres świąteczno-noworoczny o linii nr 76 czytamy jedynie, że będzie zawieszona w Nowy Rok (1 stycznia) oraz ograniczona w Sylwestra (31 grudnia). Nie ma żadnej wzmianki o Wigilii.

 

O polityce informacyjne ZDMiKP można by pisać wiele, niestety niezbyt pochlebnie. Od kilku lat na wielu przystankach funkcjonują ekrany ITS, systemu wdrożonego za grube miliony złotych, ale ich funkcjonalność pomimo upływu tylu lat, budzi nadal wiele kontrowersji. To jest jednak temat na osobną publikację.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas