Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTotalna kompromitacja ZDMiKP! Ludzie na przystankach liczyli, że autobus przyjedzie

Totalna kompromitacja ZDMiKP! Ludzie na przystankach liczyli, że autobus przyjedzie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 grudzień 2019 16:15

W Wigilię (24 grudnia) obowiązywały zmiany w komunikacji miejskiej, po godzinie 17:00 zawieszono kursy kilku linii. Nikogo to raczej nie dziwi, bowiem również pracownicy MZK powinni mieć prawo do Wigilii. Zawieszono tego dnia dodatkowo linie nr 76, ale zapomniano o tym poinformować pasażerów. Zdarzyły się osoby, które czekały na przystanku na autobus, ale się nie doczekały.

Linia nr 76 łączy Rondo Toruńskie z Łęgnowem. Przewozy na tej linii wykonuje prywatna firma Irex-Trans, która realizuje jednak realizuje przewozy zlecane przez ZDMiKP. Skoro w siedzibie Zarządu przy ulicy Toruńskiej zapadła decyzja o wycofaniu kursów w Wigilię, to na organizatorze przewozów leżał obowiązek polityki informacyjnej.

 

W komunikacie na okres świąteczno-noworoczny o linii nr 76 czytamy jedynie, że będzie zawieszona w Nowy Rok (1 stycznia) oraz ograniczona w Sylwestra (31 grudnia). Nie ma żadnej wzmianki o Wigilii.

 

O polityce informacyjne ZDMiKP można by pisać wiele, niestety niezbyt pochlebnie. Od kilku lat na wielu przystankach funkcjonują ekrany ITS, systemu wdrożonego za grube miliony złotych, ale ich funkcjonalność pomimo upływu tylu lat, budzi nadal wiele kontrowersji. To jest jednak temat na osobną publikację.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny został opublikowany w piątek późnym wieczorem.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Ekonomia nie zawsze jest bezduszna i pozbawiona empatii

  Powoli temat koronawirusa zaczyna schodzić na dalszy plan, natomiast coraz więcej będzie się mówić o skutkach ekonomicznych pandemii, których doświadczać możemy w naszym życiu. Jeszcze kilka tygodni temu widoczny był w polityce dylemat – zamrażać gospodarkę w celu ratowania najbardziej narażonych na utratę życia z powodu COVID-19, czy skupiać się na ratowaniu gospodarki. Dzisiaj widzimy, że bardziej humanitarna polityka może również być skuteczniejsza gospodarczo.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu