Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚwiąteczna magia Starego Fordonu

Świąteczna magia Starego Fordonu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 23 grudzień 2019 17:39

W centrum Bydgoszczy mieliśmy jarmark w skali do tej pory niespotykanej w Bydgoszczy. W Starym Fordonie, można powiedzieć na drugim końcu miasta, było znacznie skromniej, ale czuć było pewną wyjątkową atmosferę. O tym co się dzieje w Starym Fordonie rozmawiamy z radną Bernadetą Michałek.

 

- Wszystko co dzieje się w Starym Fordonie jest klimatyczne – mówi radna Bernadeta Michałek - Spotykają się jednak wszyscy, wszystkie organizacje, które współpracują, wszyscy ludzie, którzy chcą być blisko siebie.

 

Punktem kulminacyjnym była Wigilia zorganizowana 14 grudnia na fordońskim Rynku. W to dzieło zaangażowane było kilka organizacji działających w Starym Fordonie, ale również chociażby młodzież przedszkolna, oczywiście z Fordonu. Było wspólne ubieranie choinki, prężnie też zaangażował się Klub ,,Marzenie” 50+ Stary Fordon – Pani Maria Gałęska, która jest założycielką tego klubu, jest bardzo otwarta na każdą współpracę, bez względu na to kto by się zwrócił z jakąkolwiek prośbą o wsparcie, panie są zawsze gotowe żeby wspierać – wyjaśnia radna.

 

W tym roku radna Michałek na Wigilii fordońskiej nie była jednak obecna, bowiem wracała z Austrii wraz z fordońskimi harcerzami, którzy przywieźli Betlejemskie Światło Pokoju które przekazywane było 15 grudnia zainteresowanym fordoniakom. To również wpisało się w fordońskie święta – Inicjatywy, które się dzieją, też po to aby wpajać dzieciom, młodzieży, a także nam dorosłym jakieś wartości. Myślę, że ta wartość przekazana jest z przywiezieniem tego Światła Betlejemskiego.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowe z rozmowy z radną.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szybko w kujawsko-pomorskim ubywa wolnych respiratorów

    Jeżeli chodzi o przyrost nowych zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim, to tendencja jak w całym kraju jest wzrostowa, ale stabilna. Niepokój powinien budzić natomiast wzrost pacjentów w stanie ciężkim, którzy do oddychania potrzebują respiratorów.

    Etykiety: covid19
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu