Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚwiąteczna magia Starego Fordonu

Świąteczna magia Starego Fordonu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 23 grudzień 2019 17:39

W centrum Bydgoszczy mieliśmy jarmark w skali do tej pory niespotykanej w Bydgoszczy. W Starym Fordonie, można powiedzieć na drugim końcu miasta, było znacznie skromniej, ale czuć było pewną wyjątkową atmosferę. O tym co się dzieje w Starym Fordonie rozmawiamy z radną Bernadetą Michałek.

 

- Wszystko co dzieje się w Starym Fordonie jest klimatyczne – mówi radna Bernadeta Michałek - Spotykają się jednak wszyscy, wszystkie organizacje, które współpracują, wszyscy ludzie, którzy chcą być blisko siebie.

 

Punktem kulminacyjnym była Wigilia zorganizowana 14 grudnia na fordońskim Rynku. W to dzieło zaangażowane było kilka organizacji działających w Starym Fordonie, ale również chociażby młodzież przedszkolna, oczywiście z Fordonu. Było wspólne ubieranie choinki, prężnie też zaangażował się Klub ,,Marzenie” 50+ Stary Fordon – Pani Maria Gałęska, która jest założycielką tego klubu, jest bardzo otwarta na każdą współpracę, bez względu na to kto by się zwrócił z jakąkolwiek prośbą o wsparcie, panie są zawsze gotowe żeby wspierać – wyjaśnia radna.

 

W tym roku radna Michałek na Wigilii fordońskiej nie była jednak obecna, bowiem wracała z Austrii wraz z fordońskimi harcerzami, którzy przywieźli Betlejemskie Światło Pokoju które przekazywane było 15 grudnia zainteresowanym fordoniakom. To również wpisało się w fordońskie święta – Inicjatywy, które się dzieją, też po to aby wpajać dzieciom, młodzieży, a także nam dorosłym jakieś wartości. Myślę, że ta wartość przekazana jest z przywiezieniem tego Światła Betlejemskiego.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowe z rozmowy z radną.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Przekonać do siebie wyborców Konfederacji

    Krzysztof Bosak uzyskał w pierwszej turze ponad 1,3 mln głosów – tj. o 1/3 więcej niż wynik Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia razem wziętych. Nie powinno zatem dziwić, że elektora Konfederacji stał się języczkiem uwagi przed drugą turą, w której zdecydować może nieliczna liczba głosów.

  • Samorządowcy dostają od posłów czeki, które nie wiadomo kiedy wejdą w życie

    Fundusz Inwestycji Samorządowych to zaproponowany przez prezydenta Andrzeja Dudę w kampanii wyborczej instrument wsparcia samorządów na realizowanie inwestycji. Dotację otrzymać ma każdy powiat i gmina. W ostatnim czasie lokalni posłowie PiS rozdają symboliczne czeki samorządowcom, problemem jest jednak to, że w polskim prawie takiego funduszu jeszcze nie ma.

    Etykiety: Senat RP

Wiadomości z regionu