Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKończy się jarmark, który można już dzisiaj nazwać sukcesem

Kończy się jarmark, który można już dzisiaj nazwać sukcesem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 22 grudzień 2019 19:34
Kończy się jarmark, który można już dzisiaj nazwać sukcesem Fot: Robert Sawicki / UMB

Dzisiaj kończy się bydgoski jarmark bożonarodzeniowy, na jego podsumowanie i wyciąganie wniosków będzie jeszcze dużo czasu, już dzisiaj możemy mówić jednak o dużym sukcesie, który trudno kwestionować.

Dzisiaj mało kto pamięta, że zabrakło z przyczyn trzecich wielkiego koła młyńskiego z wizualizacji, jarmark obronił się bowiem swoim klimatem. Codziennie przewijały się przez niego setki, a być może nawet tysiące osób. Co jest ważne, bowiem w ten sposób buduje się też zaufanie do marki wśród potencjalnych wystawców.

 

Był to drugi jarmark zorganizowany ,,na profesjonalnie”, wcześniejsze edycje wypadały bowiem miernie. Ubiegły rok służył głównie odbudowywaniu zaufania wśród wystawców, w tym roku można było zrobić krok do przodu, rozwijając ofertę o niespotykane do tej pory atrakcje. Gdy dwa lata temu padały opinie, że z toruńskim jarmarkiem nie jesteśmy wstanie rywalizować, to w tym roku również ciężko porównywać oba jarmarki, tym razem na korzyść Bydgoszczy.

 

Być może w przyszłym roku zostaniemy zaliczeni do krajowej ekstraklasy jarmarkowej. Wydział promocji planuje po nowym roku spotkania z podmiotami zainteresowanymi, aby już porozmawiać o przyszłym grudniu. Jedną z kluczowych decyzji do podjęcia będzie kwestia czasu trwania jarmarku. Tegoroczny był rekordowy jeżeli chodzi o długość, było to bowiem 16 dni, ale są polskie metropolie, gdzie jarmark świąteczny zaczyna się już w listopadzie.

 

Nie oznacza to jednak, że cała infrastruktura z ulicy Mostowej zostanie rozebrana. Po świętach ponowie będzie funkcjonować ,,wesołe miasteczko”, jest też szansa na to, że ostatecznie i tak zagości u nas koło młyńskie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury
 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

Wiadomości z regionu