Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKończy się jarmark, który można już dzisiaj nazwać sukcesem

Kończy się jarmark, który można już dzisiaj nazwać sukcesem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 22 grudzień 2019 19:34
Kończy się jarmark, który można już dzisiaj nazwać sukcesem Fot: Robert Sawicki / UMB

Dzisiaj kończy się bydgoski jarmark bożonarodzeniowy, na jego podsumowanie i wyciąganie wniosków będzie jeszcze dużo czasu, już dzisiaj możemy mówić jednak o dużym sukcesie, który trudno kwestionować.

Dzisiaj mało kto pamięta, że zabrakło z przyczyn trzecich wielkiego koła młyńskiego z wizualizacji, jarmark obronił się bowiem swoim klimatem. Codziennie przewijały się przez niego setki, a być może nawet tysiące osób. Co jest ważne, bowiem w ten sposób buduje się też zaufanie do marki wśród potencjalnych wystawców.

 

Był to drugi jarmark zorganizowany ,,na profesjonalnie”, wcześniejsze edycje wypadały bowiem miernie. Ubiegły rok służył głównie odbudowywaniu zaufania wśród wystawców, w tym roku można było zrobić krok do przodu, rozwijając ofertę o niespotykane do tej pory atrakcje. Gdy dwa lata temu padały opinie, że z toruńskim jarmarkiem nie jesteśmy wstanie rywalizować, to w tym roku również ciężko porównywać oba jarmarki, tym razem na korzyść Bydgoszczy.

 

Być może w przyszłym roku zostaniemy zaliczeni do krajowej ekstraklasy jarmarkowej. Wydział promocji planuje po nowym roku spotkania z podmiotami zainteresowanymi, aby już porozmawiać o przyszłym grudniu. Jedną z kluczowych decyzji do podjęcia będzie kwestia czasu trwania jarmarku. Tegoroczny był rekordowy jeżeli chodzi o długość, było to bowiem 16 dni, ale są polskie metropolie, gdzie jarmark świąteczny zaczyna się już w listopadzie.

 

Nie oznacza to jednak, że cała infrastruktura z ulicy Mostowej zostanie rozebrana. Po świętach ponowie będzie funkcjonować ,,wesołe miasteczko”, jest też szansa na to, że ostatecznie i tak zagości u nas koło młyńskie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Od soboty bez maseczek

  W przypadku, jeżeli będziemy zachowywać dystans w odległości 2 metrów od siebie, nie będziemy musieli nosić maseczek. Zniesienie tej restrykcji zapowiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Nowe regulacje wejdą już od soboty 30 maja.

 • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

  Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

  Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu