Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDziurawy chodnik, albo pęknięta barierkę zgłosimy przez aplikację

Dziurawy chodnik, albo pęknięta barierkę zgłosimy przez aplikację

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 23 grudzień 2019 00:04
Dziurawy chodnik, albo pęknięta barierkę zgłosimy przez aplikację Fot: Kay Pat

Najprawdopodobniej w lutym zostanie uruchomiona oficjalna bydgoska aplikacja do zgłaszania wszelkiego rodzaju usterek w mieście. Służby po zgłoszeniach będą miały wiedzę, gdzie konieczna jest interwencja. Tego typu aplikacje w Polsce już działają i służą dość szerokiemu wachlarzowi spraw.

Może być to wspomniany dziurawy chodnik, ale też np. pęknięta wiata przystankowa, czy dzikie wysypisko. Aplikacje wdraża firma BIT z Warszawy we współpracy z Urzędem Miasta. Dostępna będzie w wersji przeglądarki internetowej oraz jako aplikacja na systemy Android i iOS. Ratusz zakłada, że aplikacja będzie udostępniona mieszkańcom 17 lutego.

 

Nic nie jest jednak za darmo. Samo stworzenie aplikacji kosztuje miasto 38,1 tys. zł. Roczne utrzymanie techniczne do wydatek 73,8 tys. zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 27.03.2020 r. (godz. 14.00):

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –33.

- liczba osób hospitalizowanych –67.

- skumulowana liczba osób aktualnie w kwarantannie – 6683.

- liczba osób objętych nadzorem – 1851.

- liczba pobranych próbek – 1413.

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Tygodniowy raport dotyczący COVID-19

    Zrezygnowaliśmy już jakiś czas temu z codziennego raportowania o każdym nowym przypadku koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim, bowiem nowe zachorowania są stwierdzane każdego dnia i przez jakiś czas będą potwierdzane, ciekawostką byłby dzień bez nowego zachorowania. Codziennie natomiast aktualizujemy informacje o ogólnej liczbie – dzisiaj natomiast przedstawiamy raport z regionu, z kraju i ze świata.

    Etykiety: koronawirus
  • Sejm w środku nocy przegłosował możliwość głosowania korespondencyjnego przez osoby w kwarantannie

    Około godziny 4 w nocy głosowana była poprawka do Kodeksu Wyborczego, aby korespondencyjne mogły głosować osoby powyżej 60 roku życia oraz osoby objęte kwarantanną epidemiczną. W piątek Sejm przyjął pakiet zmian w ustawach, w ramach tzw. pakietu antykryzysowego, drugie czytanie ustawy zarządzono już północy, wtedy pojawiła się też poprawka do Kodeksu Wyborczego zgłoszona przez PiS.

Wiadomości z regionu