Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy za likwidacją miejskiego ,,becikowego”, pójdzie też in vitro? Oczywiście dla oszczędności

Czy za likwidacją miejskiego ,,becikowego”, pójdzie też in vitro? Oczywiście dla oszczędności

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 18 grudzień 2019 07:38
Czy za likwidacją miejskiego ,,becikowego”, pójdzie też in vitro? Oczywiście dla oszczędności Fot: J Engler

To może być jedno z ciekawszych głosowań w tej kadencji Rady Miasta, radni będą głosować nad likwidacją obowiązującego od 2006 roku tzw. miejskiego becikowego, czyli jednorazowego świadczenia z tytułu urodzenia dziecka w wysokości 1 tys. zł. Świadczenie wypłacane jest na wniosek rodziców.

 

Głosowanie będzie ciekawe, bowiem nie wiadomo jak zachowają się radni związani z SLD. Elektorat lewicowy mógłby nie zrozumieć likwidacji tego świadczenia przy udziale radnych partii lewicowej. Wczoraj na Facebook-u ciekawy wpis zamieścił były radny SLD Tomasz Puławski - Likwidacja miejskiego becikowego to smutna wiadomość. Rozumiem, że kryzys, ale czy jest aż tak źle żeby od razu szukać oszczędności na wsparciu dla młodych rodziców?

W uzasadnieniu uchwały wskazano potrzebę szukania oszczędności. Puławski pyta, czy w takim wypadku radni zlikwidują też miejski program wspierania zapłodnienia metodą in vitro. Swój sprzeciw wobec takiemu działaniu zamierza wyrazić też partia Razem, parlamentarny sojusznik SLD.

 

Pod wpisem Puławskiego wypowiada się wiceprzewodniczący Rady Miasta Ireneusz Nitkiewicz, który zapowiada, że będzie głosował za utrzymaniem świadczenia. Gdyby tak głosowali też radni PiS i SLD (przy założeniu pełnej frekwencji), wówczas Koalicja Obywatelska to głosowanie by przegrała.

 

Trudno precyzyjnie wskazać, ile kontynuacja tego programu będzie kosztować w 2020 roku. Zakladając, że utrzyma się tendencja spadkowa, to może być to około 700 tys. zł.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa
  • Rusza jedyna inwestycja, która będzie realizowana z wojewódzkiego programu kolejowego

    W drugiej połowie marca PKP PLK podpisało umowę ze spółką Porr na modernizację linii kolejowej nr 207 na odcinku Toruń Wschodni – Chełmża. Inwestycja będzie w dużej mierze finansowana przez Unię Europejską z Kujawsko-Pomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

    Etykiety: kolej RPO
  • Na drogach mniej samochodów, przez co jeździmy szybciej

    Z danych GDDKiA, ale także operatorów nawigacji GPS wynika, że natężenie ruchu zmalało w momencie wprowadzenie restrykcji związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniu koronawirusem. Przełożyło się to wyraźny spadek zdarzeń drogowych, ale już w małym stopniu zmalała liczba ofiar. Pozwala to wysnuć wniosek, że wypadki do których dochodzi są cięższe, stąd też statystycznie na wypadek wzrasta liczba ofiar.

Wiadomości z regionu