Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPorozumienie w sprawie obwodnicy Białych Błot powoli dobiega końca

Porozumienie w sprawie obwodnicy Białych Błot powoli dobiega końca

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 18 grudzień 2019 00:00

Do końca roku obowiązuje porozumienie zawarte w grudniu 2017 roku na opracowanie STEŚ dla budowy obwodnicy Białych Błot. Przez te dwa lata właściwie nic nie zrobiono, trwają natomiast prace nad nowym porozumieniem, które ma regulować zasady współpracy w przyszłych latach.

O tym, że temat nie został zarzucony świadczy uchwalony w poniedziałek budżet województwa na 2020 rok, w którym Województwa Kujawsko-Pomorskiego planuje przekazać kwotę 150 tys zł na wsparcie opracowania STEŚ.

 

Po tym jak przedstawiliśmy informację prezydenta Bydgoszczy, iż nowym liderem porozumienia ma być Województwo Kujawsko-Pomorskie, a także informacje z posiedzenia jednej z komisji sejmikowych, która potwierdzała ją, w gminie Białe Błota wybuchła burza polityczna. Na listopadowej sesji wójt Dariusz Fundator wypowiadał się w tonie, że nie ma innej możliwości, aby gmina nie była liderem. Przez kolejne tygodnie strony nie chciały jednak już sprawy komentować. W poniedziałek na sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki stwierdził, że liderem tego przedsięwzięcia nadal będzie gmina Białe Błota.

 

Co wiąże się z byciem liderem? Zadaniem lidera będzie rozpisanie przetargu, czyli też wskazanie założeń jakie ma uwzględniać Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe. Lider będzie miał pewien wpływ na to opracowanie – z racji kontrowersji społecznych jakie budzą możliwe warianty przebiegu obwodnicy, naturalnym liderem wydaje się gmina, czyli samorząd będący najbliżej mieszkańców.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu