Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZieloni chcą być sumieniem rządzących w sprawie Zachemu

Zieloni chcą być sumieniem rządzących w sprawie Zachemu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 17 grudzień 2019 14:22

W październiku Zieloni weszli do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej – co prawda w Bydgoszczy mandatu nie zdobył żaden przedstawiciel tej formacji, to w Urzędzie Wojewódzkim oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, nie raz pojawiać będzie się nazwisko wrocławskiej posłanki Małgorzaty Tracz.

 

Parlamentarzystka we współpracy z lokalnymi strukturami Zielonych wzięła na tapetę tematykę skażeń pozachemowskich. Małgorzata Tracz złożyła już w tej kadencji dwa zapytania w temacie pozachemowskim. W jednym nawiązuje do omawianego przez nas kilka miesięcy temu raportu NIK, który wykazał, że Regionalna Dyrekcja Ochrony środowiska mając możliwość pozyskania na walkę ze skażeniami 286 mln zł, potrafiła pozyskać jedynie 93 mln zł. Posłanka pyta, czy ministerstwo odpowiedzialne za ochronę środowiska, po tym opracowaniu Najwyższej Izby Kontroli wyciągnęło jakieś konsekwencję i rozpoczęło wdrażanie działań naprawczych. Na odpowiedź chwilę poczekamy, nie mniej jednak jest to chyba pierwsze zapytanie poselskie w tej sprawie, tym może zawstydzać parlamentarzystka z Dolnego Śląska lokalnych przedstawicieli parlamentarnych.

 

W innym zapytaniu Tracz pyta dlaczego wojewoda rozwiązał kilka miesięcy temu zespół, który miał koordynować współpracę w temacie skażeń pozachemowskich.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu