Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozbudowa Opery to dla marszałka priorytet, ale na razie bez środków w budżecie

Rozbudowa Opery to dla marszałka priorytet, ale na razie bez środków w budżecie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 grudzień 2019 14:43
Rozbudowa Opery to dla marszałka priorytet, ale na razie bez środków w budżecie Wizualizacja

Dzisiaj Sejmik Województwa uchwalił budżet na 2020 rok, na rozpoczęcie rozbudowy Opery Nova przeznaczono jednak tylko symboliczny milion złotych. Tylko taka kwota pojawia się też w wieloletnim planie inwestycyjnym województwa.

 

W środę zbierze się natomiast Rada Miasta Bydgoszczy, również w celu uchwalenia budżetu. W projekcie budżetu Miasta planuje się przeznaczyć na rozbudowę Opery Nova o czwarty krąg 8 mln zł, a w perspektywie wieloletniej 33 mln zł.

 

Mam niepokój odnośnie niezapisana w wieloletniej perspektywie finansowej rozbudowy Opery Nova, wraz z budową infrastruktury parkingowej - podniósł w trakcie obrady, wiceprzewodniczący sejmiku Łukasz Krupa.

 

Województwo chce swoją połowę inwestycji sfinansować poprzez poręczenie Operze kredytu, na którego spłatę będzie później przekazywać jednostce kultury środki w ramach większej dotacji na działalność. Jest to zabieg księgowy, który pozwoli rozłożyć w czasie województwu koszty inwestycji, bowiem obecnie samorząd nie dysponuje nimi. Radny Krupa wyraził natomiast niepokój z tego powodu, że w perspektywie wieloletniej nie przewidziano środków na większe dotacje.

 

- Na razie nie mamy oszacowanych kosztów inwestycji - tłumaczył brak zapisów marszałek Piotr Całbecki - Chylę czoła przed prezydentem Bydgoszczy i Radą Miasta, że chcą zadeklarować się pokryć połowę kosztów tej inwestycji.

 

W budżecie województwa na rok 2020 zapisano symboliczny 1 mln zł. Taki wniosek złożył kilka tygodni temu na komisji infrastruktury Roman Jasiakiewicz. Komisja jego wniosek przyjęła, natomiast Zarząd Województwa postanowił go ująć w propozycji budżetu w formie autopoprawki.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas