Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozbudowa Opery to dla marszałka priorytet, ale na razie bez środków w budżecie

Rozbudowa Opery to dla marszałka priorytet, ale na razie bez środków w budżecie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 grudzień 2019 14:43
Rozbudowa Opery to dla marszałka priorytet, ale na razie bez środków w budżecie Wizualizacja

Dzisiaj Sejmik Województwa uchwalił budżet na 2020 rok, na rozpoczęcie rozbudowy Opery Nova przeznaczono jednak tylko symboliczny milion złotych. Tylko taka kwota pojawia się też w wieloletnim planie inwestycyjnym województwa.

 

W środę zbierze się natomiast Rada Miasta Bydgoszczy, również w celu uchwalenia budżetu. W projekcie budżetu Miasta planuje się przeznaczyć na rozbudowę Opery Nova o czwarty krąg 8 mln zł, a w perspektywie wieloletniej 33 mln zł.

 

Mam niepokój odnośnie niezapisana w wieloletniej perspektywie finansowej rozbudowy Opery Nova, wraz z budową infrastruktury parkingowej - podniósł w trakcie obrady, wiceprzewodniczący sejmiku Łukasz Krupa.

 

Województwo chce swoją połowę inwestycji sfinansować poprzez poręczenie Operze kredytu, na którego spłatę będzie później przekazywać jednostce kultury środki w ramach większej dotacji na działalność. Jest to zabieg księgowy, który pozwoli rozłożyć w czasie województwu koszty inwestycji, bowiem obecnie samorząd nie dysponuje nimi. Radny Krupa wyraził natomiast niepokój z tego powodu, że w perspektywie wieloletniej nie przewidziano środków na większe dotacje.

 

- Na razie nie mamy oszacowanych kosztów inwestycji - tłumaczył brak zapisów marszałek Piotr Całbecki - Chylę czoła przed prezydentem Bydgoszczy i Radą Miasta, że chcą zadeklarować się pokryć połowę kosztów tej inwestycji.

 

W budżecie województwa na rok 2020 zapisano symboliczny 1 mln zł. Taki wniosek złożył kilka tygodni temu na komisji infrastruktury Roman Jasiakiewicz. Komisja jego wniosek przyjęła, natomiast Zarząd Województwa postanowił go ująć w propozycji budżetu w formie autopoprawki.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny został opublikowany w piątek późnym wieczorem.

  Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu