Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPo raz kolejny bydgoskie lotnisko przekroczyło barierę 400 tys. pasażerów

Po raz kolejny bydgoskie lotnisko przekroczyło barierę 400 tys. pasażerów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 grudzień 2019 06:30
Po raz kolejny bydgoskie lotnisko przekroczyło barierę 400 tys. pasażerów Fot: Bartosz Bieliński

W ubiegłym roku świętowaliśmy w połowie grudnia obsłużenie 400 tys. pasażera, co było wydarzeniem historycznym. W tym roku ta bariera została przekroczona na początku grudnia i wszystko idzie w kierunku, aby 2019 rok, był rokiem rekordowym.

 

W 2018 roku obsłużonych zostało 413 tys. pasażerów. W bieżącym roku do końca listopada uzyskany został wynik 396,5 tys., co daje 3,45% wzrostu do analogicznego okresu w 2018 roku. Możemy się zatem spodziewać przekroczenia w ty roku 420 tys., być może nawet 425 tys. obsłużonych pasażerów.

 

Zwolnienie w listopadzie

Przez większość roku odnotowywano wzrost liczby obsłużonych pasażerów, w stosunku do analogicznych miesięcy 2018 roku. W listopadzie z usług Portu Lotniczego Bydgoszczy skorzystało 28.236 pasażerów, co w stosunku do listopada 2018 roku jest spadkiem o 7,74%. Spowodowane jest to zmniejszeniem liczby lotów na lotnisko Londyn Stansted.

 

Na podsumowanie przyjdzie czas

Rok podsumować będziemy mogli najszybciej w styczniu, gdy będziemy wiedzieli jaką dokładnie liczbą pasażerów zakończy się 2019 rok. Dynamika wzrostu na poziomie 3-4% na pewno nie może być jednak powodem do zadowolenia, bowiem jest to niewielkie wzrost, gdy lotnicza Polska z wyższymi wskaźnikami nam ucieka.

 

Podsumować można natomiast wstępnie sezon czarterowy. Są tutaj dobre informacje, bowiem w stosunku do 2018 roku udało się uzyskać dynamikę wzrostu na poziomie 21,6%.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Naczelna Rada Lekarska apeluje o odwołanie imprez masowych

    W ostatnich dniach temat koronowirusa stał się wiodący w Polsce, bowiem dotarł on do Europy. Najwięcej zakażeń stwierdzono we Włoszech, ale też pojawiły się informacje o zakażeniach u naszych sąsiadów na Litwie czy na Białorusi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że koronowirus dotrze też do Polski – dzisiaj premier odbył w tej sprawie naradę z wojewodami. Głównym ogniskiem wirusa jest chińska prowincja Wuhan.

    Etykiety: koronowirus
  • Kujawsko-Pomorskie tnie wydatki na kolej

    O tym, że Województwo Kujawsko-Pomorskie należy do regionów, które na kolej wydają najmniej wiadomo było od dawna. Mówią chociażby o tym społecznicy i zajmujące się kolejnictwem think tanki. W ostatnim czasie Zarząd Województwa podjął decyzję w wyniku której wydamy na kolej jeszcze mniej.

    Etykiety: kolej RPO linia nr 356

Wiadomości z regionu