Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCo wypada radnemu podczas sesji, a co już nie?

Co wypada radnemu podczas sesji, a co już nie?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 grudzień 2019 06:57

W ubiegłym tygodniu na Facebook-u Portalu Kujawskiego opublikowałem zdjęcie, jak podczas dyskusji o gospodarce odpadami radna Anna Mackiewicz na tablecie grała w karty. Zdjęcie wywołało dużą burzę, wiele osób w komentarzach się oburzało, że radna zapomniała, że jest w pracy, nam się dostało natomiast od radnej zarzutem ,,braku rzetelności”.

Komentarze mogłyby być jeszcze bardziej stanowcze, gdyby komentujący wiedzieli, że radni otrzymali z naszych podatków tablety służbowe. Nawiązuje do tego tematu raz jeszcze, aby bowiem wyjaśnić jak wyglądają obrady Rady Miasta, jak przebiega dzień sesyjny z perspektywy radnego.

 

Zacznę od tego, że nie jest tak, iż radni są pod jakim szczególnym okiem mediów, które czekają tylko na ich wpadki. Sesja trwa zazwyczaj kilka godzin, niekiedy kilkanaście, stąd też nie jest niczym niezwykłym, że radny w trakcie obrad korzysta z Facebook-a, albo czyta gazetę. Na to nikt ze zwraca uwagi. Odnośnie Facebook-a, to przedstawię ciekawą anegdotę, iż w przeszłości zdarzało się, że w tym medium społecznościowych toczyła się alternatywna dyskusja z udziałem radnych, dziennikarzy, czy obecnych na sesji posłów. Nie mniej jednak, włączenie w trakcie obrad gry, w mojej opinii nieco przekraczało granicę pewnej swobody. Sesja Rady Miasta, to przecież dla radnego cały czas miejsce pracy.

 

Radna reagując na zamieszanie, wpisami na Facebook-u, oprócz krytyki Portalu Kujawskiego, żaliła się na trudne warunki pracy, czyli głośną atmosferę (cytując ,,skrajnie hałaśliwe przepychanki radnych PiS”). Komentarz w mojej opinii niezbyt fortunny, bo o ile można się zgodzić, że niekiedy na sali sesyjnej nie panuje najlepsza atmosfera, to radni za przyjście raz w miesiącu na sesję i dodatkowo na 2-3 komisje, otrzymują diety w wysokości przekraczającej minimalne wynagrodzenie. Trochę pokory Pani radna!

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu