Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKrzysztof Pietrzak złożył przeciwko wojewodzie zawiadomienie do prokuratury

Krzysztof Pietrzak złożył przeciwko wojewodzie zawiadomienie do prokuratury

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 grudzień 2019 00:39
Tartak jeszcze na Ujejskiego Tartak jeszcze na Ujejskiego Archiwum

Przed rokiem w grudniu dokonana została egzekucja tartaku na działce przy ulicy Ujejskiego, obecnie przez tę działkę przechodzi Trasa Uniwersytecka. Właściciel nieistniejącego tartaku Krzysztof Pietrzak uważa, że przeprowadzający egzekucję wojewoda nadużył swoich uprawnień i działał tym samym na jego szkodę majątkową, dlatego skierował zawiadomienie do prokuratury.

Zdaniem Pietrzaka wojewoda Mikołaj Bogdanowicz dokonał przestępstwa określonego w artykule 296 kodeksu karnego, za co grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Główny argument Pietrzaka, jaki wnioskujemy z lektury zawiadomienia, to przeprowadzenie egzekucji bez prawomocnego tytułu wykonawczego.

 

Sprawa wydaje się trochę zawiła, bowiem tytuł wykonawczy dla tej egzekucji wojewoda wydał w styczniu 2018 roku. 26 lipca bieżącego roku minister infrastruktury z uwagi na stwierdzony błąd formalny, tytuł wykonawczy cofnął z obiegu prawnego. Nastąpiło to już kilka miesięcy po przeprowadzonej egzekucji. Ministerstwo wskazało, że wojewoda błędnie w wystawionym tytule wskazał wierzyciela, którym zgodnie z prawem powinien być Wojewoda, a nie jak było w wycofanym dokumencie Prezydent Miasta Bydgoszczy. Wojewoda decyzję ministerstwa zaskarżył do Sądu Administracyjnego, ten jednak uznał rację ministra. Wojewoda może się jeszcze odwoływać do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

 

Czy doszło do naruszenia prawa przez wojewodę zbada prokuratura.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 27.03.2020 r. (godz. 14.00):

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –33.

- liczba osób hospitalizowanych –67.

- skumulowana liczba osób aktualnie w kwarantannie – 6683.

- liczba osób objętych nadzorem – 1851.

- liczba pobranych próbek – 1413.

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Tygodniowy raport dotyczący COVID-19

    Zrezygnowaliśmy już jakiś czas temu z codziennego raportowania o każdym nowym przypadku koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim, bowiem nowe zachorowania są stwierdzane każdego dnia i przez jakiś czas będą potwierdzane, ciekawostką byłby dzień bez nowego zachorowania. Codziennie natomiast aktualizujemy informacje o ogólnej liczbie – dzisiaj natomiast przedstawiamy raport z regionu, z kraju i ze świata.

    Etykiety: koronawirus
  • Sejm w środku nocy przegłosował możliwość głosowania korespondencyjnego przez osoby w kwarantannie

    Około godziny 4 w nocy głosowana była poprawka do Kodeksu Wyborczego, aby korespondencyjne mogły głosować osoby powyżej 60 roku życia oraz osoby objęte kwarantanną epidemiczną. W piątek Sejm przyjął pakiet zmian w ustawach, w ramach tzw. pakietu antykryzysowego, drugie czytanie ustawy zarządzono już północy, wtedy pojawiła się też poprawka do Kodeksu Wyborczego zgłoszona przez PiS.

Wiadomości z regionu