Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKrzysztof Pietrzak złożył przeciwko wojewodzie zawiadomienie do prokuratury

Krzysztof Pietrzak złożył przeciwko wojewodzie zawiadomienie do prokuratury

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 grudzień 2019 00:39
Tartak jeszcze na Ujejskiego Tartak jeszcze na Ujejskiego Archiwum

Przed rokiem w grudniu dokonana została egzekucja tartaku na działce przy ulicy Ujejskiego, obecnie przez tę działkę przechodzi Trasa Uniwersytecka. Właściciel nieistniejącego tartaku Krzysztof Pietrzak uważa, że przeprowadzający egzekucję wojewoda nadużył swoich uprawnień i działał tym samym na jego szkodę majątkową, dlatego skierował zawiadomienie do prokuratury.

Zdaniem Pietrzaka wojewoda Mikołaj Bogdanowicz dokonał przestępstwa określonego w artykule 296 kodeksu karnego, za co grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Główny argument Pietrzaka, jaki wnioskujemy z lektury zawiadomienia, to przeprowadzenie egzekucji bez prawomocnego tytułu wykonawczego.

 

Sprawa wydaje się trochę zawiła, bowiem tytuł wykonawczy dla tej egzekucji wojewoda wydał w styczniu 2018 roku. 26 lipca bieżącego roku minister infrastruktury z uwagi na stwierdzony błąd formalny, tytuł wykonawczy cofnął z obiegu prawnego. Nastąpiło to już kilka miesięcy po przeprowadzonej egzekucji. Ministerstwo wskazało, że wojewoda błędnie w wystawionym tytule wskazał wierzyciela, którym zgodnie z prawem powinien być Wojewoda, a nie jak było w wycofanym dokumencie Prezydent Miasta Bydgoszczy. Wojewoda decyzję ministerstwa zaskarżył do Sądu Administracyjnego, ten jednak uznał rację ministra. Wojewoda może się jeszcze odwoływać do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

 

Czy doszło do naruszenia prawa przez wojewodę zbada prokuratura.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • GIS apeluje o rozważenie innych form protestów

  Rozmaite wydarzenia w sferze publicznej nie powinny odwracać naszej uwagi od trwającej epidemii; zwracam się do uczestników protestów o rozważenie innych metod wyrażania swoich poglądów niż zgromadzenia – przekazał w czwartek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

  Etykiety: covid19 aborcja
 • Budowa drogi S-10 opóźni się o kilka miesięcy

  Na przełomie 2020 i 2021 roku planowano ogłoszenie przetargu na budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10. Opóźnia się jednak uprawomocnienie decyzji środowiskowej – do wydanej bowiem 24 lutego 2020 roku decyzji środowiskowej złożono jednak szereg odwołań, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska planował rozpatrzyć je do 26 października.

Wiadomości z regionu