Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZapowiada się kolejne ciekawe wydarzenie w centrum Bydgoszczy

Zapowiada się kolejne ciekawe wydarzenie w centrum Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 28 listopad 2019 09:48
Nocny Batory Nocny Batory Archiwum

Pamiętacie Nocnego Batorego? Gdy na kilka godzin ulica Batorego za sprawą świateł zmieniła swój klimat. Na ulicy Gdańskiej Andrzejki świętowane będą dzień wcześniej – w piątek 29 listopadach – świętowanie będzie się odbywać ,,w bramie”.

Dokładniej w bramach, bo wydarzenie ,,Andrzejki w bramie” zaangażuje kilka lokacji położonych w południowej części ulicy Gdańskiej, w okolicach skrzyżowania z Dworcową. Nie zabraknie dobrej muzyki, ciekawych propozycji gastronomicznej, zapowiadającej się na bardzo dobrą kawy, a także warsztatów w rękodzielnictwa. Dodatkową atrakcją ma być wystawa zdjęć nieco starszej Bydgoszczy, utrwalonych przez zmarłego niedawno mistrz Jerzego Riegla.

 

 

Zapowiada się też dobra zabawa do przynajmniej północy. ,,Andrzejki w bramie” rozpoczną się o godzinie 17:00. Będzie to okazja do poznania urokliwych miejsc w tej części miasta, z których istnienia nie wszyscy mogą zdawać sobie sprawę.

 

Jest to kolejna inicjatywa menadżera starówki i śródmieścia, w celu przyciągnięcia bydgoszczan do centrum, aby to miejsce tętniło życiem. Nocny Batory zrobił dobre wrażenie, stąd też z ciekawością będzie się pojawić jutro w centrum Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

 • Kenijska biegaczka o krok od rekordu świata

  Niewiele brakowało, aby 4 września Faith Kipyegon, 26-letnia reprezentantka Kenii pobiła na zawodach w Brukseli rekord świata w biegu na 1000 metrów. Warto o niej wspomnieć, bowiem w 2010 roku jako 16-latka triumfowała na Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych, które zorganizowano w podbydgoskim Myślęinku. Tym bardziej powinniśmy się cieszyć, że o tym fakcie pamiętają portale piszące o lekkiej atletyce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

 • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

  Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu