Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojciech Bulanda oficjalnie radnym

Wojciech Bulanda oficjalnie radnym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 27 listopad 2019 23:01

Oficjalnie radnym się staje w momencie złożenia uroczystego ślubowania. Na początku środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy ślubowanie złożył Wojciech Bulanda, aktywista lokalnych środowisk rowerowych, zaangażowany od wielu lat Bydgoską Masę Krytyczną. Mandat radnego uzyskał z listy Koalicji Obywatelskiej.

Nowy radny pierwszego dnia pełnienia mandatu miał okazję zabrać głos. W trakcie pierwszego czytania budżetu na 2020 rok Wojciech Bulanda upomniał się o basen na Miedzyniu, który z uwagi na zmniejszenie wpływów z podatku dochodowego dla samorządów, został przesunięty do budowy w kolejnych latach.

 

Prezydent Rafał Bruski w odpowiedzi pogratulował radnemu debiutu i zadeklarował, że jeżeli znajdą się dodatkowe środki, to będzie ta inwestycja brana pod uwagę jako pierwsza, wyższy priorytet będą miały jedynie inwestycje możliwe do dofinansowania przez Unię Europejską - Moralnie taką deklarację mogę złożyć – powiedział prezydent Rafał Bruski.

 

Wojciech Bulanda objął mandat po wygaśnięciu mandatu Agnieszki Bąk, której centrum życiowym stała się Bruksela i Strasburg, w związku z objęciem funkcji asystentki akredytowanej europosła Radosława Sikorskiego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu