Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojciech Bulanda oficjalnie radnym

Wojciech Bulanda oficjalnie radnym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 27 listopad 2019 23:01

Oficjalnie radnym się staje w momencie złożenia uroczystego ślubowania. Na początku środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy ślubowanie złożył Wojciech Bulanda, aktywista lokalnych środowisk rowerowych, zaangażowany od wielu lat Bydgoską Masę Krytyczną. Mandat radnego uzyskał z listy Koalicji Obywatelskiej.

Nowy radny pierwszego dnia pełnienia mandatu miał okazję zabrać głos. W trakcie pierwszego czytania budżetu na 2020 rok Wojciech Bulanda upomniał się o basen na Miedzyniu, który z uwagi na zmniejszenie wpływów z podatku dochodowego dla samorządów, został przesunięty do budowy w kolejnych latach.

 

Prezydent Rafał Bruski w odpowiedzi pogratulował radnemu debiutu i zadeklarował, że jeżeli znajdą się dodatkowe środki, to będzie ta inwestycja brana pod uwagę jako pierwsza, wyższy priorytet będą miały jedynie inwestycje możliwe do dofinansowania przez Unię Europejską - Moralnie taką deklarację mogę złożyć – powiedział prezydent Rafał Bruski.

 

Wojciech Bulanda objął mandat po wygaśnięciu mandatu Agnieszki Bąk, której centrum życiowym stała się Bruksela i Strasburg, w związku z objęciem funkcji asystentki akredytowanej europosła Radosława Sikorskiego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

  Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

 • Ministerstwo: Istnieje duża szansa na powodzenie partnerstwa publiczno-prywatnego na drogach wojewódzkich

  Gdy mowa o budowie dróg w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego w naszym województwie mówi się głównie o budowie drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń. W ramach PPP chce jednak budować również Samorząd Województwa drogi wojewódzkie. Jeżeli się to uda, to będzie to przedsięwzięcie pionierskie, bowiem w Polsce nie zbudowano jeszcze ani kilometra dróg wojewódzkich w tej formule.

  Etykiety: drogi wojewódzkie

Wiadomości z regionu