Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni nie zgadzają się na bloki przy Fieldorfa

Radni nie zgadzają się na bloki przy Fieldorfa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 28 listopad 2019 00:40
Radni nie zgadzają się na bloki przy Fieldorfa Materiał MPU

Wczoraj Rada Miasta Bydgoszczy nie wyraziła zgody na budowę bloków przy ulicy gen. Fieldorfa ,,Nila” w Fordonie. Inwestor chciał uzyskać zgodę na realizację tej inwestycji w trybie specustawy nazywanej ,,lex developer”. Za główny powód odmowy wskazano niezgodność z planami zagospodarowania przestrzennego, które w przyszłości przewidują w miejscu planowanej inwestycji powstanie szkoły.

Przeciwko budowie bloków protestowali mieszkańcy sąsiedniej ulicy Konrada Fiedlera, którzy napisali w tej sprawie petycje. Planowana inwestycja jest niezgodna z planem przestrzennym, ale przyjęta w ubiegłym roku specustawa umożliwia realizację inwestycji nawet w przypadku niezgodności z planem przestrzennym.

 

Rada Miasta po prezentacji dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Anny Rembowicz-Dziekciowskiej, nie wyraziła zgody na lokalizację inwestycji mieszkaniowej. Nie oznacza to jednak, że na pewno inwestycja nie powstanie, bowiem decyzję Rady Miasta inwestor może zaskarżyć do sądu administracyjnego, a wyrok jak pokazuje orzecznictwo z innych miast, może być równy.

 

Wraca temat twardzickiego

Pod koniec października Rada Miasta podjęła uchwałę odmowną, w oparciu o ustawę ,,lex developer”, gdy inwestor chciał budować blok przy ulicy Twardzickiego. 22 listopada inwestor skierował za pośrednictwem Rady Miasta skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na tamtą uchwałę. Rada Miasta wczoraj zdecydowała się zwrócić skargę inwestorowi, bowiem uznano, że Rada Miasta nie jest do tego właściwym organem, bowiem podmioty których interes prawny narusza uchwała, mogą kierować skargę bezpośrednio do WSA. Spodziewać się można, że inwestor do WSA skargę na decyzję odmowną Rady do sądu skieruje i to już wymiar sprawiedliwości zdecyduje o losie ulicy Twardzickiego. Również w przypadku tej inwestycji mieszkańcy protestowali.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

 • Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

  Dzisiaj wyszła na jaw informacja, że bydgoszczanin, który ze stwierdzonym COVID-19 przebywał na leczeniu w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu, uciekł z placówki i wrócił do Bydgoszczy. Mężczyzna został dość szybko zatrzymany przez policję, za narażenie osób postronnych na zachorowanie z powodu swojej głupoty odpowie przed sądem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu