Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCoraz więcej złomu pozostawianego jest na ulicach

Coraz więcej złomu pozostawianego jest na ulicach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 29 listopad 2019 06:59
Coraz więcej złomu pozostawianego jest na ulicach Fot: Melvin Green

W 2018 roku w Polsce zarejestrowano 1,6 mln samochodów, wyrejestrowano kilka razy mniej, zazwyczaj samochody które nie nadają się już do jazdy trafiają na złomowisko, ale tak jest nie zawsze. Zdarza się, że są po prostu pozostawiane na parkingach, z roku na rok to zjawisko się nasila, co przekłada się również na koszty dla miasta.

W tym tygodniu obradowała Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, która zajmowała się uchwałą o opłatach za usunięcie pojazdów z dróg publicznych. Radnych zaciekawiła jednak najbardziej kwestia skali zjawiska porzucania pojazdów. W 2018 roku usunięto z dróg 630 pojazdów na terenie Bydgoszczy, w roku bieżącym do końca października aż 731. W styczniu na parkingach znajdowało się 65 pojazdów, ale już w październiku 87.

 

Za samo usunięcie pojazdu osobowego właściciel musi zapłacić 494 zł oraz dodatkowo 38 zł za każdy dzień przechowywania na parkingu. W przypadku opłacenia to cała kwota nie trafia i tak do kasy miasta, bowiem trzeba opłacić specjalistyczną firmę. Tak to przynajmniej wygląda w teorii, bo w praktyce często jest ciężko ustalić właściciela pojazdu, nawet jeżeli są tablice rejestracyjne, z uwagi na zniesienie przez ustawodawcę obowiązku meldunkowego.

 

Po 3 miesiącach przechowywania pojazdu, gdy nie można ustalić właściciela, kierowany jest do sądu wniosek o przepadek mienia. Można się domyśleć, że nikt nie porzuca samochodu wartościowego, stąd też jak przyznali na komisji przedstawiciele jednostki tym się zajmującej, miasto jest na tym i tak stratne.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Jedna trzecia łóżek przygotowanych dla pacjentów z COVID-19 jest zajęta

  Dysponujemy około 6,3 tys. łóżek szpitalnych oraz ponad 800 respiratorami dla osób chorych na COVID-19, ale liczbę tego sprzętu możemy jeszcze zwiększyć - zapewnił rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz komentując sobotnie statystyki dotyczące epidemii.

  Etykiety: covid19
 • O tym, że dziennie będzie ponad tysiąc zachorowań pisaliśmy już w sierpniu

   W ostatnich dniach w Polsce stwierdzano ponad tysiąc zachorowań na COVID-19, co było wskazaniami rekordowymi i mogło być również elementem sensacji medialnej. O tym jednak, że takich wzrostów zachorowań w tym okresie należy się spodziewać pisaliśmy już w sierpniu. Wspominamy o tym, nie po to, aby się chwalić, lecz w celu wyjaśnienia, że nie dzieje się obecnie nic nadzwyczajnego.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu