Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDworzec Bydgoszcz Główna gościł Dzień Kolejarza

Dworzec Bydgoszcz Główna gościł Dzień Kolejarza

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 24 listopad 2019 13:52
Dworzec Bydgoszcz Główna gościł Dzień Kolejarza Fot: Bogusław Białas

W sobotę na bydgoskim dworcu głównym przygotowano szereg atrakcji dla miłośników kolei. Można było oglądać lokomotywy, a nawet zasiąść w ich kabinie. Największą atrakcją była natomiast możliwość przejażdżki z perspektywy maszynisty.

Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Kolei we współpracy z przewoźnikami PKP Cargo oraz Freightliner PL. Druga z firm zaprezentowała lokomotywę Class 66 produkcji brytyjskiej. PKP Cargo natomiast lokomotywę EU07-128, której przywrócono w tym roku oryginalne malowanie.

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Protesty rolników – najpopularniejszymi materiałami w 2020 roku

    Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

Wiadomości z regionu