Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDworzec Bydgoszcz Główna gościł Dzień Kolejarza

Dworzec Bydgoszcz Główna gościł Dzień Kolejarza

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 24 listopad 2019 13:52
Dworzec Bydgoszcz Główna gościł Dzień Kolejarza Fot: Bogusław Białas

W sobotę na bydgoskim dworcu głównym przygotowano szereg atrakcji dla miłośników kolei. Można było oglądać lokomotywy, a nawet zasiąść w ich kabinie. Największą atrakcją była natomiast możliwość przejażdżki z perspektywy maszynisty.

Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Kolei we współpracy z przewoźnikami PKP Cargo oraz Freightliner PL. Druga z firm zaprezentowała lokomotywę Class 66 produkcji brytyjskiej. PKP Cargo natomiast lokomotywę EU07-128, której przywrócono w tym roku oryginalne malowanie.

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu