Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRosjanin zwycięzcą XI konkursu pianistycznego imienia Paderewskiego

Rosjanin zwycięzcą XI konkursu pianistycznego imienia Paderewskiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 23 listopad 2019 23:15

Zmagania konkursowe w XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego dobiegły końca – zwycięzcą został Rosjanin Philipp Lynov, który zdobył nagrodę w wysokości 30 tys. euro. Tuż za nim uplasował się studiujący na bydgoskiej Akademii Muzycznej Kamil Pacholec, jedyny Polak, który dotarł do finału.

 

Trzecie miejsce zajęła Japonka Yasuko Furumi. Sobota była ostatnim dniem zmagań konkursowych. Późnym wieczorem komisja konkursowa ogłosiła wyniki. W niedzielę o godzinie 17:00 w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się koncert laureatów, natomiast w poniedziałek zagrają oni w Warszawie w Filharmonii Narodowej. Rosjanin ma 20 lat. Zapewne w jego biogramie na zawsze zagości wzmianka, o zwycięskim konkursie pianistycznym w Bydgoszczy.

 

Kamil Pacholec pochodzi z Kielc, uczył się na Akademii Muzycznej w Katowicach, a w tym roku rozpoczął naukę na kierunku fortepianu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Występował już na prestiżowym konkursie Chopinowskim. Za zajęcie drugiego miejsca w konkursie im. Paderewskiego otrzyma 15 tys. euro nagrody.

 

Konkurs rozpoczął się w niedzielę 10 listopada i wystartowało w nim 56 pianistów z 15 krajów. Wcześniej odbyły się przesłuchania, w których udział wzięło 185 pretendentów – odbywały się one na całym świecie – w Brescii, Wiedniu, Moskwie, Nowym Jorku, Warszawie, Tokio i Seulu.

 

Konkursy Paderewskiego w Bydgoszczy organizowane są co trzy lata, zatem kolejna edycja odbyć się powinna w 2022 roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas