Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRosjanin zwycięzcą XI konkursu pianistycznego imienia Paderewskiego

Rosjanin zwycięzcą XI konkursu pianistycznego imienia Paderewskiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 23 listopad 2019 23:15

Zmagania konkursowe w XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego dobiegły końca – zwycięzcą został Rosjanin Philipp Lynov, który zdobył nagrodę w wysokości 30 tys. euro. Tuż za nim uplasował się studiujący na bydgoskiej Akademii Muzycznej Kamil Pacholec, jedyny Polak, który dotarł do finału.

 

Trzecie miejsce zajęła Japonka Yasuko Furumi. Sobota była ostatnim dniem zmagań konkursowych. Późnym wieczorem komisja konkursowa ogłosiła wyniki. W niedzielę o godzinie 17:00 w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się koncert laureatów, natomiast w poniedziałek zagrają oni w Warszawie w Filharmonii Narodowej. Rosjanin ma 20 lat. Zapewne w jego biogramie na zawsze zagości wzmianka, o zwycięskim konkursie pianistycznym w Bydgoszczy.

 

Kamil Pacholec pochodzi z Kielc, uczył się na Akademii Muzycznej w Katowicach, a w tym roku rozpoczął naukę na kierunku fortepianu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Występował już na prestiżowym konkursie Chopinowskim. Za zajęcie drugiego miejsca w konkursie im. Paderewskiego otrzyma 15 tys. euro nagrody.

 

Konkurs rozpoczął się w niedzielę 10 listopada i wystartowało w nim 56 pianistów z 15 krajów. Wcześniej odbyły się przesłuchania, w których udział wzięło 185 pretendentów – odbywały się one na całym świecie – w Brescii, Wiedniu, Moskwie, Nowym Jorku, Warszawie, Tokio i Seulu.

 

Konkursy Paderewskiego w Bydgoszczy organizowane są co trzy lata, zatem kolejna edycja odbyć się powinna w 2022 roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu