Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzwarty krąg Opery Nova – na razie nie ma montażu finansowego

Czwarty krąg Opery Nova – na razie nie ma montażu finansowego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 24 listopad 2019 17:32
Czwarty krąg Opery Nova – na razie nie ma montażu finansowego Wizualizacja

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że prezydent Bydgoszczy w projekcie budżetu miasta na 2020 rok przewidział ponad 8 mln zł na budowę czwartego kręgu Opery Nova, co mogłoby pozwolić rozpisać przetarg na początku roku, jak chciałby dyrekcja Opery. Żeby ten plan jednak wypalił, drugie tyle pieniędzy musi wyłożyć drugi z partnerów projektu – Województwo Kujawsko-Pomorskie.

 

W projekcie budżetu województwa na 2020 rok wzmianki o środkach na budowę czwartego kręgu Opery Nova nie ma. W czwartek na posiedzeniu komisji Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury zapytał o to radny Roman Jasiakiewicz. Jak wyjaśnił przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego na razie nie zapadła decyzja o ujęciu tego zadania w budżecie, władze województwa planują bowiem najpierw odbyć rozmowy w tym temacie z prezydentem Bydgoszczy oraz rozmowy z bankami o pozyskaniu kredytu.

 

Jasiakiewicz zaproponował, aby mimo wszystko nawet symbolicznie ująć w budżecie rozbudowę Opery Nova, chociażby przypisując symbolicznie 1 mln zł, a kwota ta mogłaby być w trakcie roku budżetowego zmieniona w którejś z korekt. Udało mu się przekonać komisję do tej propozycji, stąd też komisja złoży do projektu poprawkę. O tym czy zostanie uznana zdecyduje Sejmik Województwa podczas sesji budżetowej, która ma się odbyć w połowie grudnia.

 

Samo zapisane 1 mln zł najprawdopodobniej nie wystarczy, aby rozpocząć już w tym roku budowę kręgu Opery Nova. Szacuje się, że łącznie inwestycja kosztować będzie około 100 mln zł, zakłada ona bowiem również budowę podziemnego garażu. Ta kwota mogłaby zostać rozłożona na kilka lat budżetowych, w których realizowane byłyby prace budowlane.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • PKP ma pomysł na odbudowę kolei do Świecia

    O powrocie pociągów do Świecia, gdzie fragment torów został nawet rozebrany i zagospodarowany pod drogę gminą, mówi się od pewnego czasu. Duże nadzieje daje umieszczenie tej inwestycji w rządowym programie Kolej Plus. Przy okazji prac koncepcyjnych opracowano nawet pewną koncepcję.

  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi

Wiadomości z regionu

Śledź nas