Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKownacki będzie zasiadał w Krajowej Radzie Sądowniczej

Kownacki będzie zasiadał w Krajowej Radzie Sądowniczej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 22 listopad 2019 20:56
Kownacki będzie zasiadał w Krajowej Radzie Sądowniczej fot. Kancelaria Sejmu / Łukasz Błasikiewicz

W nocy z czwartku na piątek Sejm RP wybrał swoich przedstawicieli do Krajowej Rady Sądowniczej. KRS jest organem, który ma budować relacje władzy sądowniczej z wykonawczą i ustawodawczą. Wśród wybranych posłów znalazł się Bartosz Kownacki.

KRS zajmuje się m.in. rozpatrywaniem i analizowaniem kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego, a także opiniowaniem aktów prawnych, które dotyczyć mają funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. KRS ma też prawo wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o zbadanie zgodności z konstytucją aktów prawnych. Ponadto KRS może zarządzić lustrację funkcjonowania wybranego przez siebie sądu.

 

Sejm RP wybrał czterech przedstawicieli do KRS, kluby zgłosiły natomiast sześciu kandydatów. Najwięcej głosów uzyskał Marek Ast – 234, po 233 uzyskali posłowie: Bartosz Kownacki, Arkadiusz Mularczyk oraz Kazimierz Smoliński. Cała czwórka zgłoszona została przez PiS. Zgłoszoną przez Koalicję Obywatelską Kamilę Gasiuk-Pichowicz poparło 199 posłów, zaś Joannę Senyszyn z Lewicy 196. Te dwie ostatnie kandydatury, z uwagi na mniejszą liczbę głosów nie zostały wybrane.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu