Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW tym roku również będą świetlne iluminacje świąteczne, ale też będą kosztować

W tym roku również będą świetlne iluminacje świąteczne, ale też będą kosztować

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 22 listopad 2019 07:01
W tym roku również będą świetlne iluminacje świąteczne, ale też będą kosztować Fot: UMB

Do 12 grudnia w centrum Bydgoszczy powinny pojawić się ozdoby świąteczne. Będą one budować świąteczny klimat oraz atmosferę, w szczególności świecące ozdoby, które jednocześnie poprawią oświetlenie wielu ulic, mających z tym problem. Nie będą one jednak też tanie.

 

W niedzielę pisaliśmy, że w przetargu ogłoszonym na wykonanie świąteczne dekoracje jedyna zgłoszona oferta przekracza budżet. Wczoraj przetarg został rozstrzygnięty, ZDMiKP postanowił się zwiększyć budżet do propozycji firmy Elperia ze Świecia. Zapłacimy 389 tys. zł (pierwotnie ZDMiKP planował 303 tys. zł).

 

W zakres usługi wchodzi montaż świecących ozdób na ulicy Mostowej i Placu Teatralnym, czyli w miejscu gdzie odbywać będzie się jarmark. Zamówienie obejmuje także m.in.: Stary Rynek, ulicę Dworcową, Focha, Gdańską, Mickiewicza, Również wykonawca będzie zobowiązany po okresie świątecznym dokonać demontażu.

 

Iluminacje nadają ulicy Długiej nowego klimatu

 

W ubiegłym roku za ozdoby świąteczne zapłaciliśmy ponad 400 tys. zł, w tym roku będzie zatem mimo wszystko nieco taniej.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

 • Kenijska biegaczka o krok od rekordu świata

  Niewiele brakowało, aby 4 września Faith Kipyegon, 26-letnia reprezentantka Kenii pobiła na zawodach w Brukseli rekord świata w biegu na 1000 metrów. Warto o niej wspomnieć, bowiem w 2010 roku jako 16-latka triumfowała na Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych, które zorganizowano w podbydgoskim Myślęinku. Tym bardziej powinniśmy się cieszyć, że o tym fakcie pamiętają portale piszące o lekkiej atletyce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

 • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

  Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu