Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW tym roku również będą świetlne iluminacje świąteczne, ale też będą kosztować

W tym roku również będą świetlne iluminacje świąteczne, ale też będą kosztować

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 22 listopad 2019 07:01
W tym roku również będą świetlne iluminacje świąteczne, ale też będą kosztować Fot: UMB

Do 12 grudnia w centrum Bydgoszczy powinny pojawić się ozdoby świąteczne. Będą one budować świąteczny klimat oraz atmosferę, w szczególności świecące ozdoby, które jednocześnie poprawią oświetlenie wielu ulic, mających z tym problem. Nie będą one jednak też tanie.

 

W niedzielę pisaliśmy, że w przetargu ogłoszonym na wykonanie świąteczne dekoracje jedyna zgłoszona oferta przekracza budżet. Wczoraj przetarg został rozstrzygnięty, ZDMiKP postanowił się zwiększyć budżet do propozycji firmy Elperia ze Świecia. Zapłacimy 389 tys. zł (pierwotnie ZDMiKP planował 303 tys. zł).

 

W zakres usługi wchodzi montaż świecących ozdób na ulicy Mostowej i Placu Teatralnym, czyli w miejscu gdzie odbywać będzie się jarmark. Zamówienie obejmuje także m.in.: Stary Rynek, ulicę Dworcową, Focha, Gdańską, Mickiewicza, Również wykonawca będzie zobowiązany po okresie świątecznym dokonać demontażu.

 

Iluminacje nadają ulicy Długiej nowego klimatu

 

W ubiegłym roku za ozdoby świąteczne zapłaciliśmy ponad 400 tys. zł, w tym roku będzie zatem mimo wszystko nieco taniej.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

  • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

    Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu