Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW tym roku również będą świetlne iluminacje świąteczne, ale też będą kosztować

W tym roku również będą świetlne iluminacje świąteczne, ale też będą kosztować

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 22 listopad 2019 07:01
W tym roku również będą świetlne iluminacje świąteczne, ale też będą kosztować Fot: UMB

Do 12 grudnia w centrum Bydgoszczy powinny pojawić się ozdoby świąteczne. Będą one budować świąteczny klimat oraz atmosferę, w szczególności świecące ozdoby, które jednocześnie poprawią oświetlenie wielu ulic, mających z tym problem. Nie będą one jednak też tanie.

 

W niedzielę pisaliśmy, że w przetargu ogłoszonym na wykonanie świąteczne dekoracje jedyna zgłoszona oferta przekracza budżet. Wczoraj przetarg został rozstrzygnięty, ZDMiKP postanowił się zwiększyć budżet do propozycji firmy Elperia ze Świecia. Zapłacimy 389 tys. zł (pierwotnie ZDMiKP planował 303 tys. zł).

 

W zakres usługi wchodzi montaż świecących ozdób na ulicy Mostowej i Placu Teatralnym, czyli w miejscu gdzie odbywać będzie się jarmark. Zamówienie obejmuje także m.in.: Stary Rynek, ulicę Dworcową, Focha, Gdańską, Mickiewicza, Również wykonawca będzie zobowiązany po okresie świątecznym dokonać demontażu.

 

Iluminacje nadają ulicy Długiej nowego klimatu

 

W ubiegłym roku za ozdoby świąteczne zapłaciliśmy ponad 400 tys. zł, w tym roku będzie zatem mimo wszystko nieco taniej.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

  • Jutro Konfederacja wskaże kandydata na prezydenta. To może być ciekawe dla polskiej sceny politycznej wydarzenie

    W sobotę 18 stycznia w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski w ramach prawyborów wewnętrznych w Konfederacji. Wydarzenie ciekawe, bowiem prawybory wzorowane są na ordynacji wyborczej wykorzystywanej w Stanach Zjednoczonych w wyborach prezydenckich, co jest w Polsce pionierskim działaniem. Prawybory mogą też wskazać w jakim kierunku ideologicznie pójdzie Konfederacja w przyszłości.

    Etykiety: Konfederacja

Wiadomości z regionu

Śledź nas