Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Gdyni wyróżnił pracę magisterską bydgoskiej uczelni

Prezydent Gdyni wyróżnił pracę magisterską bydgoskiej uczelni

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 listopad 2019 00:00
Prezydent Gdyni wyróżnił pracę magisterską bydgoskiej uczelni Z pracy Angeliki Popowicz

Gdynia jest stosunkowo młodym miastem, które od momentu powstania związane było gospodarczo z Bydgoszczą. Być może dzięki pracy Angeliki Popowicz, absolwentki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, drugie życie zyska położona na terenie gdyńskiego dawna łuszczarnia ryżu.

W poniedziałek prezydent Gdyni Wojciech Szczurek nagrodził autorów najlepszych prac dyplomowych poświęconych tematyce rozwoju gospodarczego tego miasta. Wśród wyróżnień znalazła się praca Angeliki Popowicz, która pod okiem profesora Lecha Tempczyka opracowała koncepcje adaptacji zabytkowej łuszczarni ryżu na centrum szkoleniowo-hotelowe.

 

– Nagroda jest dla mnie bardzo ważna, ponieważ ta praca magisterska była bardzo ciężka i kosztowała mnie dużo pracy, a została stworzona w krótkim czasie. Dotyczy problematyki adaptacji przestrzeni poprzemysłowej. Każde miasto w końcu się z tym spotka, bo wchłania pewne tereny, które niedługo przestaną być wykorzystywane w celowy sposób. I to bardzo ważne, żeby nauczyć na nowo adaptować te tereny i przywracać je do funkcji przydatnej dla miasta, mieszkańców i turystów – mówi Angelika Popowicz, wyróżniona w konkursie.

 

Pozostaje jedynie życzyć, aby koncepcja z wyróżnionej pracy magisterskiej dostała szansę na fizyczną realizację.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu