Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZ rozbudową Grunwaldzkiej nie zdążymy w tym roku

Z rozbudową Grunwaldzkiej nie zdążymy w tym roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 listopad 2019 00:40

Przy ulicy Grunwaldzkiej widoczne są bardzo intensywne prace, inwestycja nie zakończy się jednak do końca bieżącego roku jak pierwotnie planowano. Jest to ważna inwestycja, bowiem Grunwaldzka ma być jedną z głównych arterii komunikujących centrum Bydgoszczy z drogą ekspresową S-5, poprzez węzeł Pawłówek.

 

Wizualnie prace sprawiają wrażenie, że już wiele wykonano. Na odcinku leśnym nowe pasy zostały już zbudowane, pozostaje jeszcze dokończyć odcinek północny. Na Czyżkówku mamy natomiast gotowy pas serwisowy, gdzie powoli instalowane są ekrany akustyczne, trzeba jedynie wykonać południowe pasy, w tym obiekt inżynieryjny nad rzeczką Flisek. Najprawdopodobniej przeprawa nad rzeczką zostanie wykonana w najbliższym czasie.

 

Nowy termin ukończenia inwestycji to połowa 2020 roku - Wykonawcy zależy jednak, by jeszcze przed zimą zrealizować możliwie duży zakres prac i zapewnić przejezdność obu nowych jezdni na odcinku od granicy miasta do ul. Filtrowej – informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

 

Wartość całej inwestycji to blisko 116,5 mln zł. Do budżetu na 2020 rok prezydent planuje zapisać ostatnią transzę płatności w wysokości 27,7 mln zł.

 

Najprawdopodobniej i tak rozbudowa Grunwaldzkiej zostanie ukończona przed oddaniem do użytku odcinka Białe Błota – Tryszczyn (zachodnia obwodnica Bydgoszczy) drogi ekspresowej S-5, z którym ulica Grunwaldzka połączy się na węźle Pawłówek. Na koniec października zaawansowanie rzeczowe prac na tym odcinku oszacowano na 55,1%.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas