Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZ rozbudową Grunwaldzkiej nie zdążymy w tym roku

Z rozbudową Grunwaldzkiej nie zdążymy w tym roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 listopad 2019 00:40

Przy ulicy Grunwaldzkiej widoczne są bardzo intensywne prace, inwestycja nie zakończy się jednak do końca bieżącego roku jak pierwotnie planowano. Jest to ważna inwestycja, bowiem Grunwaldzka ma być jedną z głównych arterii komunikujących centrum Bydgoszczy z drogą ekspresową S-5, poprzez węzeł Pawłówek.

 

Wizualnie prace sprawiają wrażenie, że już wiele wykonano. Na odcinku leśnym nowe pasy zostały już zbudowane, pozostaje jeszcze dokończyć odcinek północny. Na Czyżkówku mamy natomiast gotowy pas serwisowy, gdzie powoli instalowane są ekrany akustyczne, trzeba jedynie wykonać południowe pasy, w tym obiekt inżynieryjny nad rzeczką Flisek. Najprawdopodobniej przeprawa nad rzeczką zostanie wykonana w najbliższym czasie.

 

Nowy termin ukończenia inwestycji to połowa 2020 roku - Wykonawcy zależy jednak, by jeszcze przed zimą zrealizować możliwie duży zakres prac i zapewnić przejezdność obu nowych jezdni na odcinku od granicy miasta do ul. Filtrowej – informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

 

Wartość całej inwestycji to blisko 116,5 mln zł. Do budżetu na 2020 rok prezydent planuje zapisać ostatnią transzę płatności w wysokości 27,7 mln zł.

 

Najprawdopodobniej i tak rozbudowa Grunwaldzkiej zostanie ukończona przed oddaniem do użytku odcinka Białe Błota – Tryszczyn (zachodnia obwodnica Bydgoszczy) drogi ekspresowej S-5, z którym ulica Grunwaldzka połączy się na węźle Pawłówek. Na koniec października zaawansowanie rzeczowe prac na tym odcinku oszacowano na 55,1%.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

 • Kenijska biegaczka o krok od rekordu świata

  Niewiele brakowało, aby 4 września Faith Kipyegon, 26-letnia reprezentantka Kenii pobiła na zawodach w Brukseli rekord świata w biegu na 1000 metrów. Warto o niej wspomnieć, bowiem w 2010 roku jako 16-latka triumfowała na Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych, które zorganizowano w podbydgoskim Myślęinku. Tym bardziej powinniśmy się cieszyć, że o tym fakcie pamiętają portale piszące o lekkiej atletyce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

 • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

  Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu