Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNajprawdopodobniej w Bydgoszczy za śmieci zapłacimy więcej

Najprawdopodobniej w Bydgoszczy za śmieci zapłacimy więcej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 17 listopad 2019 00:27

Od stycznia zmienią się nieco zasady segregacji odpadów komunalnych, będziemy bowiem zobowiązani dzielić odpady na pięć różnych partii. Z dużym prawdopodobieństwem można przewidzieć, że z tego powodu koszty gospodarowania odpadami będą wyższe, a co za tym idzie również najprawdopodobniej wzrosną opłaty ponoszone przez mieszkańców.

Obecnie segregujemy odpady n 3-4 partie – osobno odpady zmieszane, osobno metale, tworzywa sztuczne i plastik, osobno szkło oraz w przypadku domków osobno odpady zielone z ogrodu. Nowe prawo zakłada, że od 2020 roku będziemy mieli obowiązkowo pięć partii: metale i tworzywa sztuczne (żółty pojemnik); papier (niebieski); szkło (zielony); bioodpady , w tym odpady zielone (brązowy); oraz odpady zmieszane. Będzie zatem więcej worków i pojemników, co może dla niektórych mieszkańców być niewygodne z uwagi na brak miejsca.

 

Najprawdopodobniej, będziemy też drożej płacili. W czwartek ogólnopolskie media informowały, że w Warszawie opłaty wzrosną ponad dwukrotnie. Jak to będzie w Bydgoszczy? W ostatnich tygodniach Urząd Miasta prowadził postępowanie przetargowe na wybór wykonawców odbioru odpadów dla poszczególnych sektorów. Pytany w piątek o tę kwestię prezydent Rafał Bruski przyznał, że ma już wstępny ogląd ile mogą wynosić opłaty, ale jak przyznał, chce najpierw wyliczenia przedstawić radnym. Najprawdopodobniej nowe stawki zostaną uchwalone przez Radę Miasta jeszcze w listopadzie, stąd też projekty uchwał powinny się pojawić już w tym tygodniu.

 

Nowe zasady segregacji obowiązujące od stycznia / Grafika: Urząd Miasta Bydgoszczy

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu