Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNajprawdopodobniej w Bydgoszczy za śmieci zapłacimy więcej

Najprawdopodobniej w Bydgoszczy za śmieci zapłacimy więcej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 17 listopad 2019 00:27

Od stycznia zmienią się nieco zasady segregacji odpadów komunalnych, będziemy bowiem zobowiązani dzielić odpady na pięć różnych partii. Z dużym prawdopodobieństwem można przewidzieć, że z tego powodu koszty gospodarowania odpadami będą wyższe, a co za tym idzie również najprawdopodobniej wzrosną opłaty ponoszone przez mieszkańców.

Obecnie segregujemy odpady n 3-4 partie – osobno odpady zmieszane, osobno metale, tworzywa sztuczne i plastik, osobno szkło oraz w przypadku domków osobno odpady zielone z ogrodu. Nowe prawo zakłada, że od 2020 roku będziemy mieli obowiązkowo pięć partii: metale i tworzywa sztuczne (żółty pojemnik); papier (niebieski); szkło (zielony); bioodpady , w tym odpady zielone (brązowy); oraz odpady zmieszane. Będzie zatem więcej worków i pojemników, co może dla niektórych mieszkańców być niewygodne z uwagi na brak miejsca.

 

Najprawdopodobniej, będziemy też drożej płacili. W czwartek ogólnopolskie media informowały, że w Warszawie opłaty wzrosną ponad dwukrotnie. Jak to będzie w Bydgoszczy? W ostatnich tygodniach Urząd Miasta prowadził postępowanie przetargowe na wybór wykonawców odbioru odpadów dla poszczególnych sektorów. Pytany w piątek o tę kwestię prezydent Rafał Bruski przyznał, że ma już wstępny ogląd ile mogą wynosić opłaty, ale jak przyznał, chce najpierw wyliczenia przedstawić radnym. Najprawdopodobniej nowe stawki zostaną uchwalone przez Radę Miasta jeszcze w listopadzie, stąd też projekty uchwał powinny się pojawić już w tym tygodniu.

 

Nowe zasady segregacji obowiązujące od stycznia / Grafika: Urząd Miasta Bydgoszczy

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

  • Jutro Konfederacja wskaże kandydata na prezydenta. To może być ciekawe dla polskiej sceny politycznej wydarzenie

    W sobotę 18 stycznia w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski w ramach prawyborów wewnętrznych w Konfederacji. Wydarzenie ciekawe, bowiem prawybory wzorowane są na ordynacji wyborczej wykorzystywanej w Stanach Zjednoczonych w wyborach prezydenckich, co jest w Polsce pionierskim działaniem. Prawybory mogą też wskazać w jakim kierunku ideologicznie pójdzie Konfederacja w przyszłości.

    Etykiety: Konfederacja

Wiadomości z regionu

Śledź nas