Jesteś tutaj: HomeBydgoszczByły dziennikarz i animator kultury 25 lat spędzi w więzieniu. Później na wolność raczej nie wyjdzie

Były dziennikarz i animator kultury 25 lat spędzi w więzieniu. Później na wolność raczej nie wyjdzie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 06 listopad 2019 16:17
Były dziennikarz i animator kultury 25 lat spędzi w więzieniu. Później na wolność raczej nie wyjdzie Fot: linusb4

Sąd Apelacyjny w Gdańsku wydał prawomocny wyrok w sprawie Marka M., byłego dziennikarza radiowego oraz znanego bydgoskiego animatora kultury. Oskarżony został o czyny pedofilskie, w tym gwałt na nieletnich.

Łącznie postawiono mu 35 zarzutów, w tym gwałty na nieletnich oraz gromadzenie i tworzenie materiałów pornografii dziecięcej. W lutym mężczyznę skazał Sąd Okręgowy w Bydgoszczy, teraz apelację rozpatrywał Sąd Apelacyjny w Gdańsku, który uwzględnił jednak oczekiwania bydgoskiej prokuratury, czyli najwyższego wymiaru kary w postaci 25 lat więzienia. Proces odbywał się niejawnie, bez udziału publiczności, stąd też szczegóły sprawy nie są znane publicznie. Zarzuty prokuratury dotyczą jego czynów w latach 2015-2017, nie można wykluczyć, że wcześniej również się dopuszczał czynów o charakterze pedofilskim.

 

Po odbyciu kary istnieje prawdopodobieństwo, że nie wyjdzie na wolność, ale trafi do zamkniętego ośrodka, gdzie będzie znajdował się pod stałym nadzorem psychiatry i psychologów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas