Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWZL nr 2 przejmie warszawski WZL nr 4

WZL nr 2 przejmie warszawski WZL nr 4

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 październik 2019 12:45

W pierwszym kwartale 2020 roku dojdzie do fuzji Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 4 w Warszawie. Bydgoskie WZL kupi warszawskie zakłady.

W praktyce dojdzie do rozwiązania WZL nr 4 w Warszawie, a cały majątek przejmą Wojskowe Zakłady Lotnicze z siedzibą w Bydgoszczy. We wrześniu akcje warszawskiej spółki wyceniono na 117,5 mln zł, natomiast bydgoskich zakładów na ponad 240 mln zł. Dokładna data fuzji zostanie ustalona przez sąd rejestrowy, planuje się jednak dokonać tego w pierwszym kwartale przyszłego roku.

 

Oba zakłady są częścią zbrojnego holdingu Polska Grupa Zbrojeniowa, stąd też są to wewnętrzne zmiany akcjonariatu. WZL nr 4 w Warszawie specjalizuje się w silnikach odrzutowych.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu