Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMężczyzna zaczepiał dzieci pod fordońską szkołą

Mężczyzna zaczepiał dzieci pod fordońską szkołą

Napisane przez  Paulina Hermann Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 październik 2019 12:29

W Fordonie mężczyzna w białej skodzie proponował dzieciom podwiezienie. Warto przypominać o zagrożeniach jakie niosą tego typu sytuacje, aby dzieci były bezpieczniejsze.

Na jednej z grup na Facebooku pojawiło się ostrzeżenie o tym, że w okolicy Szkoły Podstawowej nr 27 w bydgoskim Fordonie ktoś zaczepiał dzieci, proponując im podwiezienie. .

 

Dyrektor SP 27 w Fordonie mówi, że to nie jest pierwsza taka sytuacja. Wcześniej obcy mężczyzna obserwował dzieci. Zapytany o to, kogo szuka szybko się oddalił. Dyrektor zawiadomił policję i straż miejską. Poprosił też o to, by patrole policji były w pobliżu w godzinach, kiedy dzieci zaczynają lub kończą lekcje. Poinformowano także rodziców.

 

Na godzinach wychowawczych odbywają się pogadanki dotyczące tego „co zrobić, jak zaczepi mnie ktoś obcy i zaproponuje podwózkę”. Uczy się ich także korzystania z numerów ratunkowych. Z relacji dyrektora wynika, że dzieci nie rozmawiają z nimi, tylko od razu mówią o tym pedagogom. Ważne, by zapamiętywały numery rejestracyjne.

 

Informacje te potwierdza dyrektor Szkoły Podstawowej nr 65. Mówi, że jakiś czas temu starszy mężczyzna zaproponował dziewczynce, że ją odprowadzi. W pobliżu szkoły można było zauważyć dziwnie zachowującą się osobę. W takich sytuacjach prosi się policję o to, by obserwowała okolice. Tak samo jak w szkole nr 27 przeprowadzane są pogadanki z dziećmi. Rodzice są informowani o zagrożeniu. Uczula się ich na to, by dzieci nie nawiązywały kontaktu z nieznajomymi. To do nich i nauczycieli należy ów obowiązek.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Przekonać do siebie wyborców Konfederacji

    Krzysztof Bosak uzyskał w pierwszej turze ponad 1,3 mln głosów – tj. o 1/3 więcej niż wynik Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia razem wziętych. Nie powinno zatem dziwić, że elektora Konfederacji stał się języczkiem uwagi przed drugą turą, w której zdecydować może nieliczna liczba głosów.

  • Samorządowcy dostają od posłów czeki, które nie wiadomo kiedy wejdą w życie

    Fundusz Inwestycji Samorządowych to zaproponowany przez prezydenta Andrzeja Dudę w kampanii wyborczej instrument wsparcia samorządów na realizowanie inwestycji. Dotację otrzymać ma każdy powiat i gmina. W ostatnim czasie lokalni posłowie PiS rozdają symboliczne czeki samorządowcom, problemem jest jednak to, że w polskim prawie takiego funduszu jeszcze nie ma.

    Etykiety: Senat RP

Wiadomości z regionu