Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMężczyzna zaczepiał dzieci pod fordońską szkołą

Mężczyzna zaczepiał dzieci pod fordońską szkołą

Napisane przez  Paulina Hermann Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 październik 2019 12:29

W Fordonie mężczyzna w białej skodzie proponował dzieciom podwiezienie. Warto przypominać o zagrożeniach jakie niosą tego typu sytuacje, aby dzieci były bezpieczniejsze.

Na jednej z grup na Facebooku pojawiło się ostrzeżenie o tym, że w okolicy Szkoły Podstawowej nr 27 w bydgoskim Fordonie ktoś zaczepiał dzieci, proponując im podwiezienie. .

 

Dyrektor SP 27 w Fordonie mówi, że to nie jest pierwsza taka sytuacja. Wcześniej obcy mężczyzna obserwował dzieci. Zapytany o to, kogo szuka szybko się oddalił. Dyrektor zawiadomił policję i straż miejską. Poprosił też o to, by patrole policji były w pobliżu w godzinach, kiedy dzieci zaczynają lub kończą lekcje. Poinformowano także rodziców.

 

Na godzinach wychowawczych odbywają się pogadanki dotyczące tego „co zrobić, jak zaczepi mnie ktoś obcy i zaproponuje podwózkę”. Uczy się ich także korzystania z numerów ratunkowych. Z relacji dyrektora wynika, że dzieci nie rozmawiają z nimi, tylko od razu mówią o tym pedagogom. Ważne, by zapamiętywały numery rejestracyjne.

 

Informacje te potwierdza dyrektor Szkoły Podstawowej nr 65. Mówi, że jakiś czas temu starszy mężczyzna zaproponował dziewczynce, że ją odprowadzi. W pobliżu szkoły można było zauważyć dziwnie zachowującą się osobę. W takich sytuacjach prosi się policję o to, by obserwowała okolice. Tak samo jak w szkole nr 27 przeprowadzane są pogadanki z dziećmi. Rodzice są informowani o zagrożeniu. Uczula się ich na to, by dzieci nie nawiązywały kontaktu z nieznajomymi. To do nich i nauczycieli należy ów obowiązek.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu