Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMężczyzna zaczepiał dzieci pod fordońską szkołą

Mężczyzna zaczepiał dzieci pod fordońską szkołą

Napisane przez  Paulina Hermann Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 październik 2019 12:29

W Fordonie mężczyzna w białej skodzie proponował dzieciom podwiezienie. Warto przypominać o zagrożeniach jakie niosą tego typu sytuacje, aby dzieci były bezpieczniejsze.

Na jednej z grup na Facebooku pojawiło się ostrzeżenie o tym, że w okolicy Szkoły Podstawowej nr 27 w bydgoskim Fordonie ktoś zaczepiał dzieci, proponując im podwiezienie. .

 

Dyrektor SP 27 w Fordonie mówi, że to nie jest pierwsza taka sytuacja. Wcześniej obcy mężczyzna obserwował dzieci. Zapytany o to, kogo szuka szybko się oddalił. Dyrektor zawiadomił policję i straż miejską. Poprosił też o to, by patrole policji były w pobliżu w godzinach, kiedy dzieci zaczynają lub kończą lekcje. Poinformowano także rodziców.

 

Na godzinach wychowawczych odbywają się pogadanki dotyczące tego „co zrobić, jak zaczepi mnie ktoś obcy i zaproponuje podwózkę”. Uczy się ich także korzystania z numerów ratunkowych. Z relacji dyrektora wynika, że dzieci nie rozmawiają z nimi, tylko od razu mówią o tym pedagogom. Ważne, by zapamiętywały numery rejestracyjne.

 

Informacje te potwierdza dyrektor Szkoły Podstawowej nr 65. Mówi, że jakiś czas temu starszy mężczyzna zaproponował dziewczynce, że ją odprowadzi. W pobliżu szkoły można było zauważyć dziwnie zachowującą się osobę. W takich sytuacjach prosi się policję o to, by obserwowała okolice. Tak samo jak w szkole nr 27 przeprowadzane są pogadanki z dziećmi. Rodzice są informowani o zagrożeniu. Uczula się ich na to, by dzieci nie nawiązywały kontaktu z nieznajomymi. To do nich i nauczycieli należy ów obowiązek.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas