Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMężczyzna zaczepiał dzieci pod fordońską szkołą

Mężczyzna zaczepiał dzieci pod fordońską szkołą

Napisane przez  Paulina Hermann Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 październik 2019 12:29

W Fordonie mężczyzna w białej skodzie proponował dzieciom podwiezienie. Warto przypominać o zagrożeniach jakie niosą tego typu sytuacje, aby dzieci były bezpieczniejsze.

Na jednej z grup na Facebooku pojawiło się ostrzeżenie o tym, że w okolicy Szkoły Podstawowej nr 27 w bydgoskim Fordonie ktoś zaczepiał dzieci, proponując im podwiezienie. .

 

Dyrektor SP 27 w Fordonie mówi, że to nie jest pierwsza taka sytuacja. Wcześniej obcy mężczyzna obserwował dzieci. Zapytany o to, kogo szuka szybko się oddalił. Dyrektor zawiadomił policję i straż miejską. Poprosił też o to, by patrole policji były w pobliżu w godzinach, kiedy dzieci zaczynają lub kończą lekcje. Poinformowano także rodziców.

 

Na godzinach wychowawczych odbywają się pogadanki dotyczące tego „co zrobić, jak zaczepi mnie ktoś obcy i zaproponuje podwózkę”. Uczy się ich także korzystania z numerów ratunkowych. Z relacji dyrektora wynika, że dzieci nie rozmawiają z nimi, tylko od razu mówią o tym pedagogom. Ważne, by zapamiętywały numery rejestracyjne.

 

Informacje te potwierdza dyrektor Szkoły Podstawowej nr 65. Mówi, że jakiś czas temu starszy mężczyzna zaproponował dziewczynce, że ją odprowadzi. W pobliżu szkoły można było zauważyć dziwnie zachowującą się osobę. W takich sytuacjach prosi się policję o to, by obserwowała okolice. Tak samo jak w szkole nr 27 przeprowadzane są pogadanki z dziećmi. Rodzice są informowani o zagrożeniu. Uczula się ich na to, by dzieci nie nawiązywały kontaktu z nieznajomymi. To do nich i nauczycieli należy ów obowiązek.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • PZPN rozważa reformę szczebli ligowych

    Prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił się do prezesów okręgowych związków (wojewódzkich) z prośbą o opinie w prawie projektu zmiany nazw lig. Ekstraklasa miałaby się ponownie stać I ligą.

    Etykiety: piłka nożna
  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 08.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 277

- liczba osób hospitalizowanych – 227

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 5460

- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 621

- liczba pobranych próbek – 5419

- liczba ozdrowieńców - 5

- liczba zgonów – 5

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam

Wiadomości z regionu