Jesteś tutaj: HomeBydgoszczEuroposeł Sikorski oficjalnie otworzył w Bydgoszczy biuro

Europoseł Sikorski oficjalnie otworzył w Bydgoszczy biuro

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 25 październik 2019 16:31
Europoseł Sikorski oficjalnie otworzył w Bydgoszczy biuro Fot: European Union

Praktycznie już od jakiegoś czasu, ale oficjalnie od dzisiaj, przy ulicy Długiej w Bydgoszczy Radosław Sikorski otworzył biuro posła do Parlamentu Europejskiego Jak mówił o Parlamencie Europejskim – To jest nasz parlament.


Biuro Sikorski otworzył przy bydgoskiej siedzibie Platformy Obywatelskiej, w pomieszczeniu zajmowanym wcześniej przez europosła Tadeusza Zwiefkę. Polityk zamierza otworzyć biura we wszystkich miastach prezydenckich województwa kujawsko-pomorskiego, w zachodniej części będzie to zatem również Inowrocław.

 

- Pamiętamy to nie jest żaden obcy parlament. To jest nasz parlament, do którego demokratycznie zostałem wybrany i jeszcze raz serdecznie dziękuje za zaufanie. Parlament Europejski jest częścią polskiego porządku prawnego – mówił na otwarciu poseł do Parlamentu Europejskiego Radosław Sikorski.

 

W otwarciu uczestniczył prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który wręczył obraz prezentujący miasto, do nowego biura - Ważny moment w historii miasta, gdy nowo wybrany europoseł zawsze otwiera swoje biuro.

 

Prezydent bydgoski podziękował również za charytatywne (przysługujące wynagrodzenie było przelewane na dom dziecka) zasiadanie w Radzie Nadzorczej jednej ze spółek komunalnych - Pan europoseł będzie jedną z ważniejszych postaci, może najważniejszą, oby, w kontaktach między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi. Mamy w Bydgoszczy biznesmenów i business amerykański. To doświadczenie, które charytatywnie, który przeznaczył na bycie w Radzie Nadzorczej Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, to się przekładało już na większe zainteresowanie, ale myślę, że również teraz będzie okazja, aby tego typu projekty wspierać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • PZPN rozważa reformę szczebli ligowych

    Prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił się do prezesów okręgowych związków (wojewódzkich) z prośbą o opinie w prawie projektu zmiany nazw lig. Ekstraklasa miałaby się ponownie stać I ligą.

    Etykiety: piłka nożna
  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 09.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –280

- liczba osób hospitalizowanych – 201
- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8827

- liczba osób objętych nadzorem – 639

- liczba pobranych próbek – 5834

- liczba ozdrowieńców - 11

- liczba zgonów – 6

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam

Wiadomości z regionu