Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJutro Rada Miasta wznowi posiedzenie

Jutro Rada Miasta wznowi posiedzenie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 październik 2019 16:48

W piątek 11 października, w ostatni dzień kampanii wyborczej, rozpoczęła się zwołana przez radnych Prawa i Sprawiedliwości nadzwyczajna sesja Rady Miasta, która poświęcona ma być wystąpieniom przedstawicieli rad osiedlowych a także przetargowi na odbiór odpadów komunalnych w przyszłości. Sesja została przerwana.

Radni Koalicji Obywatelskiej i SLD uznali, że do takiej sesji rady osiedlowe muszą mieć czas na przygotowanie się, a także wyrazili opinie, że czas kampanii wyborczej to niezbyt właściwy moment na tego typu dyskusje o osiedlach. Rada przegłosowała przerwanie sesji do środy 23 października godziny 15:00. Jutro zatem obrady będą wznowione.

 

Intencją prezentowaną przez klub radnych PiS było umożliwienie przedstawienie przez rady osiedla bolączek i oczekiwań wobec samorządu. W listopadzie prezydent powinien przedstawić projekt budżetu na 2020 rok, radny Jarosław Wenderlich liczy, że dzięki tej sesji prezydent będzie mógł również zauważyć bardziej potrzeby wskazywane przez rady osiedlowe.

 

W punkcie dotyczącym przetargu na odbiór odpadów, radni PiS chcą informacji na temat udziału w postępowaniu firmy, której działalność w innych samorządach budziła kontrowersje. Będzie to być może również okazja, aby porozmawiać o grożących Bydgoszczy, a także innym miasto, karom za niespełnienie minimalnych wskaźników recyclingu, określonych przez Unię Europejską. Pisaliśmy o tym w niedzielę na Portalu Kujawskim.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

Wiadomości z regionu