Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJutro Rada Miasta wznowi posiedzenie

Jutro Rada Miasta wznowi posiedzenie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 październik 2019 16:48

W piątek 11 października, w ostatni dzień kampanii wyborczej, rozpoczęła się zwołana przez radnych Prawa i Sprawiedliwości nadzwyczajna sesja Rady Miasta, która poświęcona ma być wystąpieniom przedstawicieli rad osiedlowych a także przetargowi na odbiór odpadów komunalnych w przyszłości. Sesja została przerwana.

Radni Koalicji Obywatelskiej i SLD uznali, że do takiej sesji rady osiedlowe muszą mieć czas na przygotowanie się, a także wyrazili opinie, że czas kampanii wyborczej to niezbyt właściwy moment na tego typu dyskusje o osiedlach. Rada przegłosowała przerwanie sesji do środy 23 października godziny 15:00. Jutro zatem obrady będą wznowione.

 

Intencją prezentowaną przez klub radnych PiS było umożliwienie przedstawienie przez rady osiedla bolączek i oczekiwań wobec samorządu. W listopadzie prezydent powinien przedstawić projekt budżetu na 2020 rok, radny Jarosław Wenderlich liczy, że dzięki tej sesji prezydent będzie mógł również zauważyć bardziej potrzeby wskazywane przez rady osiedlowe.

 

W punkcie dotyczącym przetargu na odbiór odpadów, radni PiS chcą informacji na temat udziału w postępowaniu firmy, której działalność w innych samorządach budziła kontrowersje. Będzie to być może również okazja, aby porozmawiać o grożących Bydgoszczy, a także innym miasto, karom za niespełnienie minimalnych wskaźników recyclingu, określonych przez Unię Europejską. Pisaliśmy o tym w niedzielę na Portalu Kujawskim.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • PKP ma pomysł na odbudowę kolei do Świecia

    O powrocie pociągów do Świecia, gdzie fragment torów został nawet rozebrany i zagospodarowany pod drogę gminą, mówi się od pewnego czasu. Duże nadzieje daje umieszczenie tej inwestycji w rządowym programie Kolej Plus. Przy okazji prac koncepcyjnych opracowano nawet pewną koncepcję.

  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi

Wiadomości z regionu

Śledź nas