Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJutro Rada Miasta wznowi posiedzenie

Jutro Rada Miasta wznowi posiedzenie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 październik 2019 16:48

W piątek 11 października, w ostatni dzień kampanii wyborczej, rozpoczęła się zwołana przez radnych Prawa i Sprawiedliwości nadzwyczajna sesja Rady Miasta, która poświęcona ma być wystąpieniom przedstawicieli rad osiedlowych a także przetargowi na odbiór odpadów komunalnych w przyszłości. Sesja została przerwana.

Radni Koalicji Obywatelskiej i SLD uznali, że do takiej sesji rady osiedlowe muszą mieć czas na przygotowanie się, a także wyrazili opinie, że czas kampanii wyborczej to niezbyt właściwy moment na tego typu dyskusje o osiedlach. Rada przegłosowała przerwanie sesji do środy 23 października godziny 15:00. Jutro zatem obrady będą wznowione.

 

Intencją prezentowaną przez klub radnych PiS było umożliwienie przedstawienie przez rady osiedla bolączek i oczekiwań wobec samorządu. W listopadzie prezydent powinien przedstawić projekt budżetu na 2020 rok, radny Jarosław Wenderlich liczy, że dzięki tej sesji prezydent będzie mógł również zauważyć bardziej potrzeby wskazywane przez rady osiedlowe.

 

W punkcie dotyczącym przetargu na odbiór odpadów, radni PiS chcą informacji na temat udziału w postępowaniu firmy, której działalność w innych samorządach budziła kontrowersje. Będzie to być może również okazja, aby porozmawiać o grożących Bydgoszczy, a także innym miasto, karom za niespełnienie minimalnych wskaźników recyclingu, określonych przez Unię Europejską. Pisaliśmy o tym w niedzielę na Portalu Kujawskim.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

  • W tym tygodniu zapaść ma decyzja co dalej z rozgrywkami

    Do 26 kwietnia w Polsce nie odbędzie się żaden mecz piłkarski – tyle wiemy na pewno. W rozmowie ze Sportowymi Faktami prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje, że jest pewien plan na dokończenie rozgrywek we wszystkich ligach, który poznać mamy albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 05.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –241

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 176

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 12477

- liczba osób objętych nadzorem – 949

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

Wiadomości z regionu