Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZmarł Łukasz Chojnacki

Zmarł Łukasz Chojnacki

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 październik 2019 14:59

Dzisiaj w wieku niespełna 40 lat zmarł Łukasz Chojnacki, w ostatnim czasie osoba związana z Polonią Bydgoszcz i żużlowcem Tomaszem Orwatem, w przeszłości przewodniczący bydgoskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Zmarł nagle, we wtorek w ciężkim stanie trafił do szpitala. W niedziele uczestniczył jeszcze w wieczorze wyborczym Koalicji Obywatelskiej.

 

Jako przewodniczący bydgoskich struktur SLD został zapamiętany jako osoba szukająca kompromisu ponad podziałami politycznymi. W 2009 roku był inicjatorem zawarcia porozumienia najważniejszych komitetów wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego, o współdziałaniu o jak najwyższą frekwencję w województwie kujawsko-pomorskim. W funkcjonującej ordynacji frekwencja decyduje bowiem o liczbie mandatów. Wówczas pierwszy raz w historii województwa kujawsko-pomorskiego mieliśmy trzech reprezentantów w Parlamencie Europejskim.

 

Chojnacki był również inicjatorem przyznania Medalu Kazimierza Wielkiego przez Radę Miasta dla CWZS Zawisza.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas