Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZmarł Łukasz Chojnacki

Zmarł Łukasz Chojnacki

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 październik 2019 14:59

Dzisiaj w wieku niespełna 40 lat zmarł Łukasz Chojnacki, w ostatnim czasie osoba związana z Polonią Bydgoszcz i żużlowcem Tomaszem Orwatem, w przeszłości przewodniczący bydgoskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Zmarł nagle, we wtorek w ciężkim stanie trafił do szpitala. W niedziele uczestniczył jeszcze w wieczorze wyborczym Koalicji Obywatelskiej.

 

Jako przewodniczący bydgoskich struktur SLD został zapamiętany jako osoba szukająca kompromisu ponad podziałami politycznymi. W 2009 roku był inicjatorem zawarcia porozumienia najważniejszych komitetów wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego, o współdziałaniu o jak najwyższą frekwencję w województwie kujawsko-pomorskim. W funkcjonującej ordynacji frekwencja decyduje bowiem o liczbie mandatów. Wówczas pierwszy raz w historii województwa kujawsko-pomorskiego mieliśmy trzech reprezentantów w Parlamencie Europejskim.

 

Chojnacki był również inicjatorem przyznania Medalu Kazimierza Wielkiego przez Radę Miasta dla CWZS Zawisza.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

  • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

    Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu