Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJakie osiedle najchętniej głosowało?

Jakie osiedle najchętniej głosowało?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 15 październik 2019 14:41

Frekwencja wyborcza w Bydgoszczy była rekordowa, bowiem wyniosła 66,77%, przez co jak obiecał prezydent w najbliższy weekend Torbyd będzie bezpłatny. Sprawdzamy, gdzie bydgoszczanie szli bardziej chętnie na wybory, a gdzie mniej.

W Bydgoszczy głosowaliśmy w łącznie w 204 obwodach. Do analizy wstępnie odrzucamy obwody zamknięte, czyli np. szpitale, które mogą z uwagi na swoją specyfikę zakrzywiać wyniki. Są to też stosunkowo małe obwody.

 

Najmniejsze zainteresowanie wyborami miało miejsce we Śródmieściu, w obwodzie z siedzibą w przedszkolu przy ulicy Kościuszki frekwencja wyniosła 43,2%, w placówce Enea przy ul. Warmińskiego 47,63%, Wynik poniżej 48% odnotowano także w szkołach przy ulicy Hetmańskiej i Gdańskiej 58 oraz Staroszkolne na Okolu. W Zespole Szkół Drzewnych przy toruńskiej było to 48,04%. W szkole przy Hutniczej mamy frekwencje napoziomie 46,15%.

 

Top 5 obwodów o najwyższej frekwencji:
1. Szkoła Podstawowa nr 17 przy ulicy gen. Fieldorfa w Nowym Fordonie 78,68%
2. Zespół Szkół nr 32 przy ulicy Kruczej 78,33%
3. Szkoła Podstawowa nr 64 przy Sardynkowej (Osowa Góra) 77,34% (na podkreślenie zasługuje fakt, że był to jeden z najbardziej licznych obwodów.
4. VIII LO na Swarzewskiej – 77,03% oraz Zespół Szkół Budowlanych Pestalozziego
5. Szkoła Rzemiosła i Przedsiębiorczości – 76,76%.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Czy dojdzie do debaty przed II turą i jaka ona będzie?

    Dzisiaj TVN, Onet i Wirtualna Polska planowany zorganizowanie debaty prezydenckiej pomiędzy urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą oraz jego rywalem Rafałem Trzaskowskim – debata miała być transmitowana zarówno w telewizji oraz na portalach internetowych. Na taką formułę nie zgodził się jednak prezydent Andrzej Duda.

  • IBSP: Walka o prezydenturę wyrównana, ale Trzaskowski ma minimalnie większą szansę zostać prezydentem

    Sondaże stały się nieodzownym elementem kampanii wyborczej, ale w Polsce dostrzegamy, iż badania poszczególnych ,,sondażowni” niekiedy dość mocno się różnią. Po pierwszej turze wyborów prezydenckich ukazały się trzy badania – Kantaru dla TVN wskazującego na minimalną przewagę w drugiej turze Dudy, ale też na dużą prawie 10% grupę niezdecydowanych, IBRIS dla wp.pl, w którym wygrywa Rafał Trzaskowski oraz wczorajszy SocialChanges dla wpolityce.pl pokazujący na zdecydowaną przewagę prezydenta Andrzeja Dudy 6 punktami procentowymi.

Wiadomości z regionu