Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJakie osiedle najchętniej głosowało?

Jakie osiedle najchętniej głosowało?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 15 październik 2019 14:41

Frekwencja wyborcza w Bydgoszczy była rekordowa, bowiem wyniosła 66,77%, przez co jak obiecał prezydent w najbliższy weekend Torbyd będzie bezpłatny. Sprawdzamy, gdzie bydgoszczanie szli bardziej chętnie na wybory, a gdzie mniej.

W Bydgoszczy głosowaliśmy w łącznie w 204 obwodach. Do analizy wstępnie odrzucamy obwody zamknięte, czyli np. szpitale, które mogą z uwagi na swoją specyfikę zakrzywiać wyniki. Są to też stosunkowo małe obwody.

 

Najmniejsze zainteresowanie wyborami miało miejsce we Śródmieściu, w obwodzie z siedzibą w przedszkolu przy ulicy Kościuszki frekwencja wyniosła 43,2%, w placówce Enea przy ul. Warmińskiego 47,63%, Wynik poniżej 48% odnotowano także w szkołach przy ulicy Hetmańskiej i Gdańskiej 58 oraz Staroszkolne na Okolu. W Zespole Szkół Drzewnych przy toruńskiej było to 48,04%. W szkole przy Hutniczej mamy frekwencje napoziomie 46,15%.

 

Top 5 obwodów o najwyższej frekwencji:
1. Szkoła Podstawowa nr 17 przy ulicy gen. Fieldorfa w Nowym Fordonie 78,68%
2. Zespół Szkół nr 32 przy ulicy Kruczej 78,33%
3. Szkoła Podstawowa nr 64 przy Sardynkowej (Osowa Góra) 77,34% (na podkreślenie zasługuje fakt, że był to jeden z najbardziej licznych obwodów.
4. VIII LO na Swarzewskiej – 77,03% oraz Zespół Szkół Budowlanych Pestalozziego
5. Szkoła Rzemiosła i Przedsiębiorczości – 76,76%.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas