Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent i parlamentarzysta pytają, gdzie obiecane przez wicepremiera pieniądze na Akademię Muzyczną?

Prezydent i parlamentarzysta pytają, gdzie obiecane przez wicepremiera pieniądze na Akademię Muzyczną?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 październik 2019 16:07
Prezydent i parlamentarzysta pytają, gdzie obiecane przez wicepremiera pieniądze na Akademię Muzyczną? Wizualizacja koncepcji

Przed tygodniem w Bydgoszczy gościł wicepremier Piotr Gliński, który zapowiedział dofinansowanie budowy nowego kampusu Akademii Muzycznej przez rząd kwotą około 240 mln zł. Prezydent Rafał Bruski i poseł Paweł Olszewski pytają, gdzie zapisano te pieniądze, bowiem w dokumentach finansowych rządu wzmianek nie ma.

- Te deklaracje nie mają żadnego pokrycia w dokumentach finansowych – stwierdza poseł Paweł Olszewski – Ani w projekcie budżetu państwa na 2020 rok, ani w wieloletnich planach inwestycyjnych. Widzimy jednoznacznie, że ta aktywność pana premiera Glińskiego i naszych lokalnych parlamentarzystów ma charakter stricte werbalny. i tylko i wyłącznie pod wybory.

 

Olszewski wspomniał,że tego samego dnia wicepremier Gliński w Toruniu zadeklarował wsparcie na poziomie około 400 mln zł dla budowy nowego centrum Camerimage – Jest to o tyle dziwne, że prezydent wraz z władzami województwa wielokrotnie deklarował gotowość budowy czwartego kręgu Opery Nova, gdzie takie centrum mogłoby powstać. Wówczas pan premier Gliński i Ministerstwo Kultury jednoznacznie wskazywało i mówiło – nie będzie na to środków. Dzisiaj widać w Toruniu te środki mają się znaleźć. Też mam pewne obawy.


- Jako samorządowiec dużą uwagę przykładam do skuteczności, albo coś się zrealizuje, albo coś się tylko obieca, albo nic się nie zrealizuje. Był okres, w mojej opinii najlepszy według mnie w historii naszego miasta, kiedy byliśmy silnie reprezentowani w Radzie Ministrów (…) To był okres dobrych decyzji, skutecznych decyzji i ich wdrożenia w życie, a więc przede wszystkim zabezpieczenia w budżecie środków finansowych, stąd moja twarz jest obok dworca kolejowego, obok dodatkowych środków na budowę tramwaju do Fordonu i także doprowadzenie do podpisania umów wykonawczych dotyczących drogi S-5 – mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który po raz kolejny udzielił poparcia posłowie Olszewskiemu w zbliżających się wyborach.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

 • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

  PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu