Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRuszyło głosowanie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim

Ruszyło głosowanie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 październik 2019 00:19

Od wtorku 1 października, do końca miesiąca możemy wziąć udział w głosowaniu na projekty zgłoszone, które później przeszły weryfikację w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Tym razem mieszkańcy zdecydują o rozdysponowaniu łącznie 16 mln zł.


- Rozpoczynamy październikowe święto demokracji – przez cały miesiąc bydgoszczanie będą wybierać projekty, które powstaną na ich osiedlach. Od niedawna wybierają również projekty ponadosiedlowe, a od dzisiaj zdecydują o małych projektach społecznych – mówił podczas konferencji Michał Sztybel, zastępca prezydenta.

 

 

Do wyboru mamy 244 projekty osiedlowe (wybieramy z tych zaproponowanych dla naszego osiedla), 10 projektów ponadosiedlowych oraz 53 małe projekty społeczne, będące w tej edycji nowością. Są to różnego rodzaju propozycje imprez, które mogą zostać z BBO sfinansowane.

 

Tradycyjnie głosować możemy przez internet wypełniając formularz, gdzie swoją tożsamość weryfikujemy poprzez numer pesel. Ankieta dostępna jest pod adresem - http://www.bydgoszcz.pl/bbo

 

Tutaj też po wybraniu osiedla na którym mieszkamy, pojawią się zgłoszone dla niego projekty. W przypadku projektów osiedlowych wybrać możemy kilka projektów, ale ich łączna wartość musi mieścić się w puli finansowej jaką dysponuje dane osiedle.

 


Głosować oraz uzyskać więcej informacji o zgłoszonych projetkach, można też w trakcie dyżurów konsultacyjnych, które odbywać będą się w zabytkowym autobusie. Harmonogram na ten weekend:

 

W sobotnie przedpołudnie zapraszamy do autobusu wszystkich, którzy ukończyli 16 rok życia i mieszkają w Bydgoszczy. W mobilnym punkcie wyjaśnimy zasady głosowania oraz odpowiemy na pytania związane ze zgłoszonymi pomysłami. Na Szwederowie, Górzyskowie i Błoniu do wyboru jest 30 projektów osiedlowych. Wartość zrealizowanych zadań na tych trzech osiedlach wyniesie ponad 1,7 mln zł. W kategorii projektów osiedlowych do wyboru 10 pomysłów, z czego dwa zwycięskie zostaną wpisane do budżetu na 2020 rok. Ostatni głos należy do małych projektów społecznych. Każdy mieszkaniec wybiera 1 projekt z 53 poddanych głosowaniu. Zwycięży 10 najlepszych inicjatyw społecznych.
5 października (sobota) - Szwederowo , przy niebieskim pawilonie, godz. 9-12

W niedzielny poranek zapraszamy na Wyżyny. Na nowym przystanku przy ul. Glinki zaparkuje zabytkowy autobus. Wszyscy mieszkańcy mają czas na zapoznanie się z projektami do 31 października, ale spotkanie z urzędnikami może być znakomitą okazją do podjęcia decyzji, które z projektów są dla nas najciekawsze. Należy pamiętać, że w głosowaniu na projekty osiedlowe musimy wybrać jedno konkretne osiedle, a w nim dowolnie operując kwotą wskazaną na karcie do głosowania wybierać pomysły, tak by suma tych projektów nie przekroczyła przeznaczonej na osiedle kwoty. Uwaga każde osiedle ma inną kwotę, która jest uzależniona m.in. od liczby ludności. Na Wyżynach poddanych do głosowaniu jest 18 projektów. Budżet na realizację zwycięskich zadań wynosi ponad  890 tysięcy złotych.
6 października (niedziela)-  Wyżyny ul. Magnuszewska /nowy przystanek - ul. Glinki,  godz. 9 – 12

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP
  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu