Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRuszyło głosowanie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim

Ruszyło głosowanie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 październik 2019 00:19

Od wtorku 1 października, do końca miesiąca możemy wziąć udział w głosowaniu na projekty zgłoszone, które później przeszły weryfikację w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Tym razem mieszkańcy zdecydują o rozdysponowaniu łącznie 16 mln zł.


- Rozpoczynamy październikowe święto demokracji – przez cały miesiąc bydgoszczanie będą wybierać projekty, które powstaną na ich osiedlach. Od niedawna wybierają również projekty ponadosiedlowe, a od dzisiaj zdecydują o małych projektach społecznych – mówił podczas konferencji Michał Sztybel, zastępca prezydenta.

 

 

Do wyboru mamy 244 projekty osiedlowe (wybieramy z tych zaproponowanych dla naszego osiedla), 10 projektów ponadosiedlowych oraz 53 małe projekty społeczne, będące w tej edycji nowością. Są to różnego rodzaju propozycje imprez, które mogą zostać z BBO sfinansowane.

 

Tradycyjnie głosować możemy przez internet wypełniając formularz, gdzie swoją tożsamość weryfikujemy poprzez numer pesel. Ankieta dostępna jest pod adresem - http://www.bydgoszcz.pl/bbo

 

Tutaj też po wybraniu osiedla na którym mieszkamy, pojawią się zgłoszone dla niego projekty. W przypadku projektów osiedlowych wybrać możemy kilka projektów, ale ich łączna wartość musi mieścić się w puli finansowej jaką dysponuje dane osiedle.

 


Głosować oraz uzyskać więcej informacji o zgłoszonych projetkach, można też w trakcie dyżurów konsultacyjnych, które odbywać będą się w zabytkowym autobusie. Harmonogram na ten weekend:

 

W sobotnie przedpołudnie zapraszamy do autobusu wszystkich, którzy ukończyli 16 rok życia i mieszkają w Bydgoszczy. W mobilnym punkcie wyjaśnimy zasady głosowania oraz odpowiemy na pytania związane ze zgłoszonymi pomysłami. Na Szwederowie, Górzyskowie i Błoniu do wyboru jest 30 projektów osiedlowych. Wartość zrealizowanych zadań na tych trzech osiedlach wyniesie ponad 1,7 mln zł. W kategorii projektów osiedlowych do wyboru 10 pomysłów, z czego dwa zwycięskie zostaną wpisane do budżetu na 2020 rok. Ostatni głos należy do małych projektów społecznych. Każdy mieszkaniec wybiera 1 projekt z 53 poddanych głosowaniu. Zwycięży 10 najlepszych inicjatyw społecznych.
5 października (sobota) - Szwederowo , przy niebieskim pawilonie, godz. 9-12

W niedzielny poranek zapraszamy na Wyżyny. Na nowym przystanku przy ul. Glinki zaparkuje zabytkowy autobus. Wszyscy mieszkańcy mają czas na zapoznanie się z projektami do 31 października, ale spotkanie z urzędnikami może być znakomitą okazją do podjęcia decyzji, które z projektów są dla nas najciekawsze. Należy pamiętać, że w głosowaniu na projekty osiedlowe musimy wybrać jedno konkretne osiedle, a w nim dowolnie operując kwotą wskazaną na karcie do głosowania wybierać pomysły, tak by suma tych projektów nie przekroczyła przeznaczonej na osiedle kwoty. Uwaga każde osiedle ma inną kwotę, która jest uzależniona m.in. od liczby ludności. Na Wyżynach poddanych do głosowaniu jest 18 projektów. Budżet na realizację zwycięskich zadań wynosi ponad  890 tysięcy złotych.
6 października (niedziela)-  Wyżyny ul. Magnuszewska /nowy przystanek - ul. Glinki,  godz. 9 – 12

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Przekonać do siebie wyborców Konfederacji

    Krzysztof Bosak uzyskał w pierwszej turze ponad 1,3 mln głosów – tj. o 1/3 więcej niż wynik Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia razem wziętych. Nie powinno zatem dziwić, że elektora Konfederacji stał się języczkiem uwagi przed drugą turą, w której zdecydować może nieliczna liczba głosów.

  • Samorządowcy dostają od posłów czeki, które nie wiadomo kiedy wejdą w życie

    Fundusz Inwestycji Samorządowych to zaproponowany przez prezydenta Andrzeja Dudę w kampanii wyborczej instrument wsparcia samorządów na realizowanie inwestycji. Dotację otrzymać ma każdy powiat i gmina. W ostatnim czasie lokalni posłowie PiS rozdają symboliczne czeki samorządowcom, problemem jest jednak to, że w polskim prawie takiego funduszu jeszcze nie ma.

    Etykiety: Senat RP

Wiadomości z regionu