Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Dla mnie głosem straconym będzie zatem głosowanie na PO czy PiS”

,,Dla mnie głosem straconym będzie zatem głosowanie na PO czy PiS”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 październik 2019 06:43

W mediach publicznych, w szczególności w Telewizji Polskiej partia Konfederacja jest przedstawiana w dość negatywnym świetle. Rozmawiamy z Krystyną Jarocką, która kandyduje na liście Konfederacji w okręgu bydgoskim z 5 miejsca.

Krystyna Jarocka związana jest z partią Grzegorza Brauna – Konfederacja Korony Polskiej.

 

Z mediów publicznych wypływa przekaz, że głos oddany na Konfederację, to głos dla wyborcy prawicy stracony.

Głosem straconym będzie głos nieoddany, albo głos oddany na te same osoby, które od 30 lat oglądamy w telewizji. Dla mnie głosem straconym będzie zatem głosowanie na PO czy PiS, partie które można odnieść wrażenie są w cichej zmowie. Zauważam to jako audytor po skutkach, czy jak to nazwiemy po owocach, ale są też opinie politologów i socjologów wskazujące, że sztuczna wojna w polskiej polityce, którą możemy obserwować, służy utrzymaniu dominacji PO i PiS-u, które co kilka lat wymieniają się władzą. Te partie swego czasu obiecywały nawet zawarcie koalicji.

 

Skoro Pani uważa głos oddany na PO-PiS za zmarnowany, to dlaczego wyborca miałby wybrać Konfederację?

Uważam, że w końcu po 30 latach powinniśmy zrobić coś innego. Przedstawia się nas jako formację chcącą wszystko rozwalić, a my mamy konstruktywny program. Jako jedyny komitet postulujemy odczuwalną dla Polaków obniżkę podatków. Nie obiecujemy, że będziemy rozdawać pieniądze, ale sprawimy, że większość Polaków przestanie płacić podatek dochodowy oraz wprowadzimy dobrowolny ZUS. Pozwoli to rozwinąć polskim firmom skrzydła, ale też da Polakom więcej wolności osobistej, bo będą mogli decydować na co przeznaczą swoje zarobione pieniądze, damy też rodzicom większą swobodę przy wyborze ścieżki edukacyjnej dla ich dzieci - bon oświatowy. Planujemy również wprowadzić bon nazywany bonem kulturalnym lub kulturowym. To będą pieniądze dotychczas przeznaczane na finansowanie kultury, podzielone pomiędzy obywateli, którzy będą mogli wybierać z czego zechcą skorzystać i zapłacić za to tym bonem.

 

Co można zrobić jeszcze dla biznesu?

Polacy w swej zaradności są autorami wielu patentów, jednak najczęściej patentują je za granicą, gdzie jest to dużo prostsze i szybsze, ale zyskuje na tym zagraniczny kapitał. Polskie wynalazki mogłyby budować nasz polski dobrobyt. Jeżeli zostanę posłanką, podejmę systemowe działania, aby stworzyć dobry klimat dla innowacji w Polsce.

 

Są co prawda programy unijne wspierające innowacyjność, ale odnoszę wrażenie, że ,,innowacje” tworzone są pod nie, aby uzyskać dotację, przez co są to niekiedy mało przydatne produkty. Najlepsze wynalazki powstają w wyniku rozpoznania potrzeby i działania w celu jej zaspokojenia.

 

W Polsce tworzy się wyjątkowo dużo ustaw, przez co, dużym wyczynem jest nadążanie za wprowadzanymi przez parlament zmianami, w szczególności jest to problem interpretacji podatków. Przedsiębiorca może, co prawda, wystąpić do Krajowej Administracji Skarbowej na swoim terenie, ale brakuje myślenia znanego z korporacji, aby interpretacje powstawały dla całego kraju i były podawane do publicznej wiadomości jako obowiązujące. Musimy zadbać o lepszą politykę informacyjną, aby przedsiębiorca nie musiał się martwić i tracić czasu na rozważania czy postępuje zgodnie z prawem.

 

Czy w Pani opinii PiS to prawica?

Nie. Jak spojrzymy na definicje, to Prawu i Sprawiedliwości bliżej do lewicy, ponieważ skoro pobiera wysokie podatki, a później je rozdysponowuje to zachowuje się jak typowa lewica. Lewica polega na tym, że politycy uważają, że wiedzą lepiej jak kreować nasze życie. My nie bez powodu mamy w nazwie naszej partii człon ,,Wolność”.

 

A jak to jest światopoglądowo?

Chciałabym się skupić na kwestii ochrony życia, temacie który jak przyznawali politycy PiS zostawią na później, po maratonie wyborczym, aby nie stracić w sondażach. Ja nie chcę do tego zagadnienia podchodzić od strony karania za aborcję, jak straszy się nami w mediach. Problem jest w braku świadomości, czym jest dar życia dany przez Boga. Życia nie da się wytworzyć, dlatego powinniśmy je szanować i w sposób szczególny chronić na każdym jego etapie. Musimy docenić świętość życia.

 

W wielu krajach pojawiło się przyzwolenie na eutanazję, nie wiadomo w jakim kierunku to dalej pójdzie, bowiem jeżeli uzna się osoby stare i chore za balast dla społeczeństwa, który generuje koszty, to widzę w takim braku poszanowania dla życia ogromne niebezpieczeństwo. Starymi i słabszymi powinniśmy się opiekować, bo to jest podstawa naszej cywilizacji łacińskiej, która przez wieki została zachowana przez Kościół Katolicki

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Dr Sutkowski: Przebieg trzeciej fali pandemii w 70-80% zależy od nas samych

    Pandemia koronawirusa narasta, trzecia fala się wznosi i na tej fali dryfujemy, patrząc z niepokojem w przyszłość - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Obecną sytuację w Polsce przyrównał do okrętu w czasie sztormu, gdzie niezbędna jest praca całej załogi.

    Etykiety: covid19
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

Wiadomości z regionu