Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWicepremier przywiózł do naszego województwa ponad pół miliarda Toruń jednak bliższy jego sercu

Wicepremier przywiózł do naszego województwa ponad pół miliarda Toruń jednak bliższy jego sercu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 30 wrzesień 2019 17:13
Wicepremier przywiózł do naszego województwa ponad pół miliarda Toruń jednak bliższy jego sercu Fot: fot.Danuta Matloch / Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa

W niedzielę na terenie Akademii Muzycznej w Bydgoszczy gościł wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego, który przekazał dobrą wiadomość, iż rząd sfinansuje kwotą około 240 mln zł budowę nowej siedziby uczelni. Tego samego dnia wicepremier Gliński gościł w Toruniu, gdzie na budowę Europejskiego Centrum Filmowego zadeklarował około 400 mln zł.

 

Europejskie Centrum Filmowe, które ma powstać w Toruniu, będzie siedzibą festiwalu Camerimage - Od wielu, wielu miesięcy myśleliśmy o tym, by finalnie rozwiązać problem Camerimage. To najlepszy, najbardziej znany na świecie polski festiwal filmowy, skarb polskiej kultury, więc szukaliśmy rozwiązania i w końcu je znaleźliśmy - podkreślił dziś w Toruniu wicepremier Piotr Gliński (źródło: strona Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa).

 

Przez ostatnie lata festiwal Camerimage był związany z Bydgoszczą, jedną z przyczyn sporu z władzami Bydgoszczy były wolno się toczące prace nad rozwojem infrastruktury festiwalowej. Bydgoszcz wraz z województwem planuje budowę czwartego kręgu Opery Nova. Wartość tej inwestycji szacuje się na około 240 mln zł.

 

Gdyby dodać koszty budowy nowego kampusu Akademii Muzycznej i koszt budowy czwartego kręgu Opery, to będzie i podobna kwota do tej, którą Ministerstwo przekaże na Europejskie Centrum Filmowe w Toruniu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas