Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRatusz ogłasza konkurs na mural z okazji 100 lecia powrotu Bydgoszczy do Polski

Ratusz ogłasza konkurs na mural z okazji 100 lecia powrotu Bydgoszczy do Polski

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 wrzesień 2019 10:57

Na budynku przy ulicy Karpackiej 39c powstanie specjalny mural upamiętniający 100. rocznicę powrotu Bydgoszczy do Polski. Uroczystości rocznicowe odbywać będą się w styczniu, mural powinien powstać jeszcze jesienią.

Zastępca prezydenta Michał Sztybel już jakiś czas temu wspominał, że powstanie mural. Teraz ratusz oficjalnie ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji muralu - Tematyka muralu powinna nawiązywać do 100-rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski a mural być wykonany w sposób trwały przy użyciu farb akrylowych lub innych profesjonalnych farb elewacyjnych – informuje ratusz.

 

Do 16 października przyjmowane są prace konkursowe, które można wysyłać drogą elektroniczną na adres - m.iwinski@um.bydgoszcz.pl Każdy może złożyć maksymalnie trzy prace. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł, koszty wykonania muralu pokryje Miasto Bydgoszcz.

 

 

Mural będzie oceniać komisja konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta w następującym składzie:

Prof. dr hab. Anna Bochenek z Katedry Sztuk Wizualnych UTP – przewodnicząca

Inż. arch. Katarzyna Łaskarzewska-Karczmarz – Architekt Miasta Bydgoszczy

Mgr sztuki, art. Plastyk Jolanta Chmara – Prezes Związku Artystów Plastyków Bydgoszcz

Prof. dr hab. Maciej Świtała - ASP w Gdańsku

Prof. dr hab. Dariusz Markowski – Przewodniczący Rady ds. Estetyki Miasta Bydgoszczy

Mgr sztuki, art. Plastyk Marek Iwiński – Plastyk Miasta

Mgr inż. Zdzisław Tylicki – radny Rady Miasta Bydgoszczy, przewodniczący RO „Wzgórze Wolności”

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W tym roku Polonia Pucharu nie wywalczy

  W środę zostały dwa zaległe spotkania 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski. Pierwotnie te mecze miały został rozegrane w marcu, ale z uwagi na epidemię COVID-19 poczekały do połowy lipca. Okręgowy Puchar Polski, to jedyne rozgrywki w naszym województwie sezonu 2019/2020, które zostaną dokończone.

  Etykiety: piłka nożna
 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Eksperci przewidywali, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów

  Okres Wielkanocny zapamiętamy głównie z głębokiego lockdownu, zaleceń aby unikać spotkań w zbyt szerokim gronie rodzinnym, a także prawie pustych kościołów w Wielkim Tygodniu. O przyczynach decyzji z tamtego okresu mówił we wtorek na Komisji Zdrowia wiceminister Waldemar Kraska. Komisja poświęcona była przygotowaniom do ewentualnej drugiej fali COVID-19.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

  Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

Wiadomości z regionu