Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRatusz ogłasza konkurs na mural z okazji 100 lecia powrotu Bydgoszczy do Polski

Ratusz ogłasza konkurs na mural z okazji 100 lecia powrotu Bydgoszczy do Polski

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 wrzesień 2019 10:57

Na budynku przy ulicy Karpackiej 39c powstanie specjalny mural upamiętniający 100. rocznicę powrotu Bydgoszczy do Polski. Uroczystości rocznicowe odbywać będą się w styczniu, mural powinien powstać jeszcze jesienią.

Zastępca prezydenta Michał Sztybel już jakiś czas temu wspominał, że powstanie mural. Teraz ratusz oficjalnie ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji muralu - Tematyka muralu powinna nawiązywać do 100-rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski a mural być wykonany w sposób trwały przy użyciu farb akrylowych lub innych profesjonalnych farb elewacyjnych – informuje ratusz.

 

Do 16 października przyjmowane są prace konkursowe, które można wysyłać drogą elektroniczną na adres - m.iwinski@um.bydgoszcz.pl Każdy może złożyć maksymalnie trzy prace. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł, koszty wykonania muralu pokryje Miasto Bydgoszcz.

 

 

Mural będzie oceniać komisja konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta w następującym składzie:

Prof. dr hab. Anna Bochenek z Katedry Sztuk Wizualnych UTP – przewodnicząca

Inż. arch. Katarzyna Łaskarzewska-Karczmarz – Architekt Miasta Bydgoszczy

Mgr sztuki, art. Plastyk Jolanta Chmara – Prezes Związku Artystów Plastyków Bydgoszcz

Prof. dr hab. Maciej Świtała - ASP w Gdańsku

Prof. dr hab. Dariusz Markowski – Przewodniczący Rady ds. Estetyki Miasta Bydgoszczy

Mgr sztuki, art. Plastyk Marek Iwiński – Plastyk Miasta

Mgr inż. Zdzisław Tylicki – radny Rady Miasta Bydgoszczy, przewodniczący RO „Wzgórze Wolności”

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas