Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy radnym nie jest po prostu wstyd?

Czy radnym nie jest po prostu wstyd?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 wrzesień 2019 00:10

To co wydarzyło się w środę na sesji Rady Miasta Bydgoszczy jest żenujące i radni Koalicji Obywatelskiej oraz SLD powinni się spalić ze wstydu. Na środową sesję przyszli bowiem społecznie mieszkańcy Kapuścisk z wystąpieniem obywatelskim w sprawie problematyki niszczenia zieleni. Po kilku godzinach wysłuchiwania kłótni politycznej sesję opuścili i swojego wystąpienia nigdy nie wygłosili.

Wystąpienie miało być poświęcone negatywnym skutkom dla zieleni przeprowadzania inwestycji. Ostatnio głośno było o wycince drzew przez KPEC. Wystąpienie miało służyć jednak znalezieniu rozwiązań systemowych, aby więcej do tego typu sytuacji nie dochodziło. Temat dotyczący nas jako mieszkańców, nie mający żadnych barw partyjnych.

 

Pierwotnie planowano ich wystąpienie w ostatnim punkcie – sesje Rady Miasta mają to do siebie, że trudno jednak przewidzieć kiedy to nastąpi, czy będzie to godzina 17, 20 czy może nawet 23. Tak się zdarzyło kilka miesięcy temu, gdy mieszkanka na wystąpienie obywatelskie czekała od godziny 9:00 do prawie północy. Ostatecznie z wystąpienia zrezygnowała, bo nie była już na siłach.

 

W środę przy ustalaniu porządku obrad pojawił się wniosek, aby zamienić punkty i wystąpienie odbyło się na początku sesji, z racji tego, że przedstawiciele Rady Osiedla Wyżyny byli na sali sesyjnej. Co do zasady wystąpienie powinno trwać do 10 minut, stąd też nie powinna radnym spaść korona z głowy. W szczególności, że uchwalanie porządku obrad, które powinno potrwać maksymalnie kilkanaście godzin, zajęło radnym ponad godzinę, bowiem zdążyli się pokłócić i w tym punkcie. W głosowaniu ta propozycja upadła głosami Koalicji Obywatelskiej i SLD, poniżej imienne głosowania:

 

Mieszkańcy Wyżyn na sesję przyszli społecznie, kosztem prywatnego czasu, bowiem nie mają za to płacone. Radny za jeden dzień sesji oraz za przyjście na 2-3 komisje w miesiącu staje się bogatszy o około 1,8 tys. zł diety. Po środzie pozostaje jedynie wstyd.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

  W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

  Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

  Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

 • Pomiędzy Inowrocławiem a Bydgoszczą ruch kolejowy będzie odbywał się po czterech torach

   

  We wtorek w Bydgoszczy podpisano umowę pomiędzy PKP PLK oraz firma Voessing Polska na opracowanie dokumentacji technicznej dla modernizacji linii kolejowej nr 131 do prędkości 200 km/h. Prace budowlane w opinii prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela zakończone powinny być na przełomie 2025 i 2026 roku, obejmą też inne ważne odcinki kolejowe.

  Etykiety: PKP kolej linia nr 131
 • Nadal w naszym województwie będzie dwóch przewoźników

  Obecnie przewozy o charakterze regionalnym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego świadczy dwóch przewoźników: Polregio (dawniej Przewozy Regionalne) oraz Arriva. Od 13 grudnia nadal będzie dwóch przewoźników, choć nie jest powiedziane jakie będą to firmy, nie wiadomo też kto w jakich pakietach będzie świadczył przewozy.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu