Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy radnym nie jest po prostu wstyd?

Czy radnym nie jest po prostu wstyd?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 wrzesień 2019 00:10

To co wydarzyło się w środę na sesji Rady Miasta Bydgoszczy jest żenujące i radni Koalicji Obywatelskiej oraz SLD powinni się spalić ze wstydu. Na środową sesję przyszli bowiem społecznie mieszkańcy Kapuścisk z wystąpieniem obywatelskim w sprawie problematyki niszczenia zieleni. Po kilku godzinach wysłuchiwania kłótni politycznej sesję opuścili i swojego wystąpienia nigdy nie wygłosili.

Wystąpienie miało być poświęcone negatywnym skutkom dla zieleni przeprowadzania inwestycji. Ostatnio głośno było o wycince drzew przez KPEC. Wystąpienie miało służyć jednak znalezieniu rozwiązań systemowych, aby więcej do tego typu sytuacji nie dochodziło. Temat dotyczący nas jako mieszkańców, nie mający żadnych barw partyjnych.

 

Pierwotnie planowano ich wystąpienie w ostatnim punkcie – sesje Rady Miasta mają to do siebie, że trudno jednak przewidzieć kiedy to nastąpi, czy będzie to godzina 17, 20 czy może nawet 23. Tak się zdarzyło kilka miesięcy temu, gdy mieszkanka na wystąpienie obywatelskie czekała od godziny 9:00 do prawie północy. Ostatecznie z wystąpienia zrezygnowała, bo nie była już na siłach.

 

W środę przy ustalaniu porządku obrad pojawił się wniosek, aby zamienić punkty i wystąpienie odbyło się na początku sesji, z racji tego, że przedstawiciele Rady Osiedla Wyżyny byli na sali sesyjnej. Co do zasady wystąpienie powinno trwać do 10 minut, stąd też nie powinna radnym spaść korona z głowy. W szczególności, że uchwalanie porządku obrad, które powinno potrwać maksymalnie kilkanaście godzin, zajęło radnym ponad godzinę, bowiem zdążyli się pokłócić i w tym punkcie. W głosowaniu ta propozycja upadła głosami Koalicji Obywatelskiej i SLD, poniżej imienne głosowania:

 

Mieszkańcy Wyżyn na sesję przyszli społecznie, kosztem prywatnego czasu, bowiem nie mają za to płacone. Radny za jeden dzień sesji oraz za przyjście na 2-3 komisje w miesiącu staje się bogatszy o około 1,8 tys. zł diety. Po środzie pozostaje jedynie wstyd.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

  • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

    W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas