Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWenderlich: S-10 to jest absolutny priorytet na nową kadencję

Wenderlich: S-10 to jest absolutny priorytet na nową kadencję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 wrzesień 2019 20:36

Zdaniem kandydatki PiS na posłankę Pauliny Wenderlich budowa drogi ekspresowej S-10 to priorytet na najbliższą kadencję Sejmu. Pakiet swoich propozycji infrastrukturalnych, a także przemyślenia dotyczące skomunikowania z drogą S-5 przez Białe Błota przedstawiła na dzisiejszej konferencji prasowej.

- S-10 łącząca tak naprawdę autostradę i Toruń z Bydgoszczą, to jest absolutny priorytet na następne cztery lata. Chce zapewnić, że jeżeli to ja zostanę wybrana posłem na Sejm, to zrobię wszystko co w mojej mocy, aby ten temat został załatwiony. S-10 to dla naszego regionu sprawa kluczowa – zapowiedziała Paulina Wenderlich.

 

Poruszyła ona też problem skomunikowania centrum Bydgoszczy przez ulicę Szubińską z drogą ekspresową - Do S-5 muszą powstać porządne drogi dojazdowe. Zgłosili się do mnie mieszkańcy Białych Błot, gdzie jest problem w postaci budowy tzw obwodnicy Białych Błot, czyli dobrej, bezpiecznej drogi dojazdowej, która będzie włączała ruch do budowanej S-5. To jest droga wojewódzka nr 223, gdzie tak naprawdę jesteśmy na etapie wymyślania koncepcji tej drogi, ogłaszania przetargu na opracowanie dokumentacji STEŚ.

 

W jej opinii pomysł budowy obwodnicy tej miejscowości, to zła droga - Forsowany przez ostatnie lata jest pomysł żeby zrobić obwodnicę Białych Błot wzdłuż linii kolejowej zakłócając życie mieszkańców tam zamieszkałych, jak i wycinając hektary lasu. Uważam, że ta koncepcja jest absolutnie nie do przyjęcia, dlatego muszę się wstawić za mieszkańcami. Uważam, że ta trasa może powstać po śladzie obecnej ulicy Szubińskiej i taką koncepcję przy zastosowania nowoczesnego budownictwa drogowego, czyli pomyślenie o jakimś tunelu, spokojnie przez centrum Białych Błot ta trasa może powstać.

 

Wenderlich uważa, że na etapie prac nad studium STEŚ, należy uwzględnić koncepcje rozbudowy Szubińskiej wraz z budową na fragmencie drogi tunelu.

 

Kandydatka wspomniała też o innych swoich koncepcjach, o których mówi na bieżąco w mediach społecznościowych, przede wszystkim na Facebook-u. W jej opinii w Czarnowie zamiast budowy przeprawy promowej, potrzebny jest most który połączy przyszłą drogę ekspresową S-10 z drogą krajową nr 80. W ten sposób powstanie też wschodnia obwodnica Bydgoszczy. Wenderlich zapowiedziała również działania na rzecz rozwoju infrastruktury kolejowej – w ramach programu Kolej Plus rząd planuje remont linii kolejowej z Bydgoszczy do Szubina przez Białe Błota. To zamierzenie według Ministerstwa Infrastruktury będzie zrealizowane do 2023 roku. Paulina Wenderlich chce zmodernizować tory dalej do Kcyni i zapowiada swoje starania dla tego celu w parlamencie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza ma poważnego partnera

  Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

 • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

  W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • Czy czeka nas w polskiej polityce nowa jakość?

  Przed ślubowaniem parlamentarzystów prezydent Andrzej Duda apelował do posłów, aby w tej kadencji, która się rozpoczyna właśnie dzisiaj, unikać radykalnego języka. Kilkadziesiąt minut później na marszałka Sejmu wybrano Elżbietę Witek (będzie to zatem kontynuacja na tej funkcji) w stosunku 235 za, do 11 przeciw (posłowie Konfederacji) i 134 głosach wstrzymujących (pozostałe kluby opozycyjne). Jak skomentował to marszałek senior Antoni Macierewicz, wybór marszałka przy takim stosunku głosów dawno nie miał miejsca.

  Etykiety: Sejm RP
 • Prezydent do posłów: Proszę, żeby język debaty nie był radykalny

  Oficjalnie IX kadencja Sejmu została zainaugurowana, w uroczystej inauguracji Sejmu udział wziął prezydent Andrzej Duda, który wygłosił z tej okazji orędzie. W którym apelował, aby nowi parlamentarzyści debatowali ze wzajemnym szacunkiem. Później posłowie złożyli ślubowanie. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji prosto z Sejmu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas