Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWenderlich: S-10 to jest absolutny priorytet na nową kadencję

Wenderlich: S-10 to jest absolutny priorytet na nową kadencję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 wrzesień 2019 20:36

Zdaniem kandydatki PiS na posłankę Pauliny Wenderlich budowa drogi ekspresowej S-10 to priorytet na najbliższą kadencję Sejmu. Pakiet swoich propozycji infrastrukturalnych, a także przemyślenia dotyczące skomunikowania z drogą S-5 przez Białe Błota przedstawiła na dzisiejszej konferencji prasowej.

- S-10 łącząca tak naprawdę autostradę i Toruń z Bydgoszczą, to jest absolutny priorytet na następne cztery lata. Chce zapewnić, że jeżeli to ja zostanę wybrana posłem na Sejm, to zrobię wszystko co w mojej mocy, aby ten temat został załatwiony. S-10 to dla naszego regionu sprawa kluczowa – zapowiedziała Paulina Wenderlich.

 

Poruszyła ona też problem skomunikowania centrum Bydgoszczy przez ulicę Szubińską z drogą ekspresową - Do S-5 muszą powstać porządne drogi dojazdowe. Zgłosili się do mnie mieszkańcy Białych Błot, gdzie jest problem w postaci budowy tzw obwodnicy Białych Błot, czyli dobrej, bezpiecznej drogi dojazdowej, która będzie włączała ruch do budowanej S-5. To jest droga wojewódzka nr 223, gdzie tak naprawdę jesteśmy na etapie wymyślania koncepcji tej drogi, ogłaszania przetargu na opracowanie dokumentacji STEŚ.

 

W jej opinii pomysł budowy obwodnicy tej miejscowości, to zła droga - Forsowany przez ostatnie lata jest pomysł żeby zrobić obwodnicę Białych Błot wzdłuż linii kolejowej zakłócając życie mieszkańców tam zamieszkałych, jak i wycinając hektary lasu. Uważam, że ta koncepcja jest absolutnie nie do przyjęcia, dlatego muszę się wstawić za mieszkańcami. Uważam, że ta trasa może powstać po śladzie obecnej ulicy Szubińskiej i taką koncepcję przy zastosowania nowoczesnego budownictwa drogowego, czyli pomyślenie o jakimś tunelu, spokojnie przez centrum Białych Błot ta trasa może powstać.

 

Wenderlich uważa, że na etapie prac nad studium STEŚ, należy uwzględnić koncepcje rozbudowy Szubińskiej wraz z budową na fragmencie drogi tunelu.

 

Kandydatka wspomniała też o innych swoich koncepcjach, o których mówi na bieżąco w mediach społecznościowych, przede wszystkim na Facebook-u. W jej opinii w Czarnowie zamiast budowy przeprawy promowej, potrzebny jest most który połączy przyszłą drogę ekspresową S-10 z drogą krajową nr 80. W ten sposób powstanie też wschodnia obwodnica Bydgoszczy. Wenderlich zapowiedziała również działania na rzecz rozwoju infrastruktury kolejowej – w ramach programu Kolej Plus rząd planuje remont linii kolejowej z Bydgoszczy do Szubina przez Białe Błota. To zamierzenie według Ministerstwa Infrastruktury będzie zrealizowane do 2023 roku. Paulina Wenderlich chce zmodernizować tory dalej do Kcyni i zapowiada swoje starania dla tego celu w parlamencie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

  W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

  Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

  Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

 • Pomiędzy Inowrocławiem a Bydgoszczą ruch kolejowy będzie odbywał się po czterech torach

   

  We wtorek w Bydgoszczy podpisano umowę pomiędzy PKP PLK oraz firma Voessing Polska na opracowanie dokumentacji technicznej dla modernizacji linii kolejowej nr 131 do prędkości 200 km/h. Prace budowlane w opinii prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela zakończone powinny być na przełomie 2025 i 2026 roku, obejmą też inne ważne odcinki kolejowe.

  Etykiety: PKP kolej linia nr 131
 • Nadal w naszym województwie będzie dwóch przewoźników

  Obecnie przewozy o charakterze regionalnym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego świadczy dwóch przewoźników: Polregio (dawniej Przewozy Regionalne) oraz Arriva. Od 13 grudnia nadal będzie dwóch przewoźników, choć nie jest powiedziane jakie będą to firmy, nie wiadomo też kto w jakich pakietach będzie świadczył przewozy.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu