Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOlszewski pyta rząd o działania naprawcze przy budowie drogi ekspresowej S-5

Olszewski pyta rząd o działania naprawcze przy budowie drogi ekspresowej S-5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 wrzesień 2019 19:53
Olszewski pyta rząd o działania naprawcze przy budowie drogi ekspresowej S-5 Archiwum

Odcinek Szubin – Żnin drogi ekspresowej S-5 według harmonogramy powinien być oddany do użytku za nieco ponad 2 tygodnie. Tak się jednak nie stanie, bowiem niewiele ponad połowę koniecznych prac. Poseł Paweł Olszewski pyta rząd o program naprawczy.

 

Dzisiejsza konferencja prasowa posła Olszewskiego oraz przewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy Moniki Matowskiej-Gulczyńskiej była pokłosiem środowej sesji Rady Miasta, na którą zaproszono regionalnego dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przewodnicząca Matowska-Gulczyńska wyraziła ubolewanie, iż do tej pory rzeczą normalną były cykliczne wizyty przedstawiciela GDDKiA, który przedstawiał radnym informacje co dzieje się z drogami S-5 i S-10 W ostatnich miesiącach z tym pojawił się problem, w maju gościł rzecznik prasowy, a wczoraj nie pojawił się już nikt. Zdaniem Matowskiej GDDKiA zaczęła unikać bydgoskiego samorządu od momentu, gdy wokół budowy drogi S-5 zaczęły pojawiać się widoczne przez opinie publiczną problemy.

 

Obecnie na trzech odcinkach trwa wyłanianie nowego wykonawcy, po zerwaniu umowy z włoską firmą  - S-5 to nie są problemy tylko na trzech odcinkach, które będą realizowane przez włoską firmę. Ja wielokrotnie zabierałem głos w sprawie S-5 i S-10. Na posiedzeniu Sejmu, jakiś rok temu, w punkcie pt. ,,pytania w sprawach bieżących do rządu”, również alarmowałem, że zaraz pojawią się gigantyczne problemy na S-5. Wówczas jeden z wiceministrów infrastruktury powiedział, żebym nie panikował – mówił poseł Paweł Olszewski - Co jest powodem takiego stanu rzeczy, że od stycznia 2019 roku do końca sierpnia zaawansowanie na odcinku Szubin – Żnin wzrosło zaledwie o 2%. 14 października jest termin zakończenia tego odcinka, a poziom zaangażowania rzeczowego jest na poziomie 59%, jak na tacy widać, że ma fizycznej możliwości, nie ma realnych szans na to, aby ten odcinek został skończony.

 

Przedstawiciel GDDKiA na Radę Miasta Bydgoszczy nie dotarł, ale przysłał radnym pismo, z którego wynika, że istnieje szansa na oddanie w bieżącym roku dwóch odcinków: Tryszczyn – Aleksandrowo (zaawansowanie rzeczowe 75%, widoczne są dość duże prace budowlane) oraz być może Żnin – województwo wielkopolskie, gdzie zaawansowane rzeczowe wynosi 89%.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

  Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

  Etykiety: CWZS
 • Klub kolarski Romet chce się odrodzić

  Zakładowy Klub Sportowy ,,Romet” powstał w 1948 roku, w barwach tego klubu jeździli olimpijczycy oraz medaliści mistrzostw świata. W ostatnim czasie o klubie mało kto słyszał,ale jak twierdzą działacze działalność Rometu Bydgoszcz trwa nieprzerwanie do dzisiaj, ostatnio pojawiła się jednak chęć wyraźniejszego pokazania, że taka marka sportowa tworzy Bydgoszcz.

  Etykiety: Romet

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

 • To może być kluczowy szczyt Unii Europejskiej dla najbliższych lat

  Nie będzie co prawda zbyt wiele wielkiej polityki, ale będzie o tym co zawsze budzi emocje, czyli o pieniądzach – w czwartek (20 lutego) rozpocznie się spotkanie przywódców państw Unii Europejskiej poświęcone wieloletniemu budżetowi na lata 2021-2027. Do roku 2021 pozostało już tylko kilka miesięcy, a negocjacje nad budżetem znajdują się w niespotykanym dotąd impasie, być może ten tydzień przyniesienie jednak przełom.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Dla obozu Zjednoczonej Prawicy będą to najtrudniejsze wybory [komentarz]

  Wybory prezydenckie będą ostatnie w cyklu następujących po sobie, po 20 maja – jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego – czeka nas z wyborami spokój do 2023 roku. Ewentualna porażka prezydenta Andrzeja Dudy będzie na pewno ciosem dla PiS-u, ale te nie wniesie wielkiej rewolucji na scenie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas