Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPESA kolejny raz z problemami finansowymi

PESA kolejny raz z problemami finansowymi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 wrzesień 2019 16:43
PESA kolejny raz z problemami finansowymi Fot: PESA

Polski Fundusz Rozwoju w najbliższym miesiącu wspomoże zakłady PESA Bydgoszcz, których jest właścicielem. Bydgoska firma ponownie ma problemy z płynnością. Oznacza to, że kolejny rok z rzędu PESA odnotuje stratę.

PFR planuje wesprzeć PESA kwotą 260 mln zł, bez tych pieniędzy firma nie jest wstanie zrealizować kontraktów. Jak przyznaje prezes Krzysztof Sędzikowski (w rozmowie z portalem rynek-kolejowy.pl), jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest łatka nierzetelnego płatnika wśród podwykonawców, przez co wliczają oni w cenę ryzyko współpracy PESA, co wiąże się nawet w kosztami wyższymi o 20%.

 

W 2018 roku strata PESA wyniosła 168,4 mln zł, w tym roku w okresie do sierpnia zakład jest 66 mln na minusie. Sędzikowski przewiduje że wdrażana restrukturyzacja przyniesie efekt w postaci zysku, jeżeli nie pojawią się żadne problemy.

 

Wzrastają natomiast wpływy PESA – w 2017 roku było to 743 mln zł, w 2018 już 971 mln, a w tym roku do końca sierpnia już 805 mln, stąd też przewiduje się w tym roku obrót na poziomie 1,5 mld zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu