Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz dołożyła się do promocji filmu ,,Kler”

Bydgoszcz dołożyła się do promocji filmu ,,Kler”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 wrzesień 2019 00:14
Bydgoszcz dołożyła się do promocji filmu ,,Kler” Material promujący film

Dzieło filmowe ,,Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego jesienią ubiegłego roku wywołało spore kontrowersje w Polsce. Okazuje się, że do jego premiery, a właściwie pokazu przedpremierowego, dołożyliśmy z budżetu Miasta Bydgoszczy.

O tym fakcie poinformował w trakcie wczorajszej debaty poświęconej sprawom budżetu miasta na sesji Rady Miasta Bydgoszczy, radny Jarosław Wenderlich. Radny wyraził wątpliwość co do zasadności tego wydatku, nie widząc w tym korzyści promocyjnych dla Miasta Bydgoszczy. Z racji, iż radny pytał o szereg rzeczy, akurat do tej kwestii nie odniósł się skarbnik miasta.

 

W rejestrze umów Wydziału Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą znajduje się informacja zawarciu umowy z firmą Markomedia Marcina Kowalskiego, na zorganizowanie premiery w kinie Helios na kwotę 5 tys. zł.

 

Temat jest kontrowersyjny głównie z kontrowersji jakie wywołał film. Jak zauważyła w maju 2014 roku Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu - Wspólnota samorządowa z natury swej jest różnorodna. Mieszkańcy różnią się między sobą poglądami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W tym roku Polonia Pucharu nie wywalczy

  W środę zostały dwa zaległe spotkania 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski. Pierwotnie te mecze miały został rozegrane w marcu, ale z uwagi na epidemię COVID-19 poczekały do połowy lipca. Okręgowy Puchar Polski, to jedyne rozgrywki w naszym województwie sezonu 2019/2020, które zostaną dokończone.

  Etykiety: piłka nożna
 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Eksperci przewidywali, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów

  Okres Wielkanocny zapamiętamy głównie z głębokiego lockdownu, zaleceń aby unikać spotkań w zbyt szerokim gronie rodzinnym, a także prawie pustych kościołów w Wielkim Tygodniu. O przyczynach decyzji z tamtego okresu mówił we wtorek na Komisji Zdrowia wiceminister Waldemar Kraska. Komisja poświęcona była przygotowaniom do ewentualnej drugiej fali COVID-19.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

  Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

Wiadomości z regionu