Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz dołożyła się do promocji filmu ,,Kler”

Bydgoszcz dołożyła się do promocji filmu ,,Kler”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 wrzesień 2019 00:14
Bydgoszcz dołożyła się do promocji filmu ,,Kler” Material promujący film

Dzieło filmowe ,,Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego jesienią ubiegłego roku wywołało spore kontrowersje w Polsce. Okazuje się, że do jego premiery, a właściwie pokazu przedpremierowego, dołożyliśmy z budżetu Miasta Bydgoszczy.

O tym fakcie poinformował w trakcie wczorajszej debaty poświęconej sprawom budżetu miasta na sesji Rady Miasta Bydgoszczy, radny Jarosław Wenderlich. Radny wyraził wątpliwość co do zasadności tego wydatku, nie widząc w tym korzyści promocyjnych dla Miasta Bydgoszczy. Z racji, iż radny pytał o szereg rzeczy, akurat do tej kwestii nie odniósł się skarbnik miasta.

 

W rejestrze umów Wydziału Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą znajduje się informacja zawarciu umowy z firmą Markomedia Marcina Kowalskiego, na zorganizowanie premiery w kinie Helios na kwotę 5 tys. zł.

 

Temat jest kontrowersyjny głównie z kontrowersji jakie wywołał film. Jak zauważyła w maju 2014 roku Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu - Wspólnota samorządowa z natury swej jest różnorodna. Mieszkańcy różnią się między sobą poglądami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas