Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSchreiber prezentuje dokonania rządu dla Bydgoszczy

Schreiber prezentuje dokonania rządu dla Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 wrzesień 2019 17:18

Można powiedzieć, że trochę po wywołaniu do tablicy przez konferencje polityków PO, w tym prezydenta Rafała Bruskiego, na której padła sugestia, że przez ostatnie 4 lata rząd dla Bydgoszczy nie zrobił nic. Dzisiaj z przekazem co dla Bydgoszczy zrobiono, wyszedł na konferencji prasowej minister Łukasz Schreiber, wraz wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem i lokalnymi samorządowcami PiS.

Schreiber zaczął jednak od nawiązania do planowanej na środę debaty na sesji Rady Miasta Bydgoszczy, o skutkach dla budżetu miasta obniżki podatków - Owszem obniżamy podatki, to jest zobowiązanie, które przyjęliśmy, chcemy żeby Polacy mogli się bogacić. Przypomnę, że to nasi konkurenci startowali kiedyś pod hasłem 3x15. To nasza formacja obniżyła podatki powszechne – PIT spada do 17%, wprowadziliśmy zerowy PIT dla osób do 26 roku życia, to jest rewolucja – mówił minister Łukasz Schreiber - Zanim to zrobiliśmy, właśnie z troską o samorządy, a także z odpowiedzialnością która nami kieruje – 185 mln zł, to są skumulowane przychody, o tyle są większe wpływy z PIT i CIT w latach 2016 – 2018 dzięki działaniom podjętym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

 

Od 2018 roku według Schreibera jest to wzrost wpływów z podatków dla Bydgoszczy powyżej 100 mln zł rocznie. Według obliczeń Związku Miast Polskich, które przedstawia skarbnik miasta, Bydgoszcz rocznie na obniżeniu podatku PIT do 17% oraz zwolnieniu osób do 26 roku życia, straci ponad 70 mln zł rocznie.

 

Jak wyjaśnia jednak Schreiber, to są pieniądze, które zostają w naszych kieszeniach, które z powodu konsumpcji przełożą się na wyższe zyski sklepów, przez co wzmocnią lokalną gospodarkę .

 

 

Piątka Schreibera

Minister nie mówił o pięciu obietnicach, ale wymienił pięć spraw, które przy jego udziale udało się załatwić dla Bydgoszczy. Wskazał na utworzenie w Bydgoszczy siedziby Kujawsko-Pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz Urzędu Żeglugi Śródlądowej - Urząd Żeglugi Śródlądowej – cała Wisła pod nami, Warszawa i Gdańsk pod nami. O tym mamiła wyborców Platforma wcześniej, mówiąc o Zarządzie Dorzecza Wisły, nic w tej sprawie nie zrobiła, nic w tej sprawie nie zrobiła, tylko w kampanii o tym mówiła. My do tego doprowadziliśmy.

 

Wsparcie rządowe dla bydgoskiego sportu oszacował na 48 mln zł, czyli w jego opinii trzy razy wyższe niż za rządów koalicji PO-PSL oraz dwa razy większe o pieniędzy jakie w tej kadencji wpłynęły do Torunia i Poznania razem wziętych.

 

Minister nawiązał również do wydarzenia z ubiegłego tygodnia, czyli podpisania porozumienia na rzecz terminalu intermodalnego w Bydgoszczy, wskazując, że wspierał tę inicjatywę od początku kadencji.

 

Zaznaczył również, że przez ostatnie cztery lata do Bydgoszczy z budżetu państwa wpłynął ponad miliard złotych, z różnego rodzaju programów.

 

Towarzyszący mu wojewoda Mikołaj Bogdaowicz wspomniał o programie 500 Plus i 300 Plus, w ramach których do mieszkańców Bydgoszczy wpłynęło ponad 600 mln zł. Wartość programu wspierania budowy dróg lokalnych w naszym województwie oszacował natomiast na ponad miliard złotych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

  Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

  Etykiety: CWZS
 • Klub kolarski Romet chce się odrodzić

  Zakładowy Klub Sportowy ,,Romet” powstał w 1948 roku, w barwach tego klubu jeździli olimpijczycy oraz medaliści mistrzostw świata. W ostatnim czasie o klubie mało kto słyszał,ale jak twierdzą działacze działalność Rometu Bydgoszcz trwa nieprzerwanie do dzisiaj, ostatnio pojawiła się jednak chęć wyraźniejszego pokazania, że taka marka sportowa tworzy Bydgoszcz.

  Etykiety: Romet

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

 • To może być kluczowy szczyt Unii Europejskiej dla najbliższych lat

  Nie będzie co prawda zbyt wiele wielkiej polityki, ale będzie o tym co zawsze budzi emocje, czyli o pieniądzach – w czwartek (20 lutego) rozpocznie się spotkanie przywódców państw Unii Europejskiej poświęcone wieloletniemu budżetowi na lata 2021-2027. Do roku 2021 pozostało już tylko kilka miesięcy, a negocjacje nad budżetem znajdują się w niespotykanym dotąd impasie, być może ten tydzień przyniesienie jednak przełom.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Dla obozu Zjednoczonej Prawicy będą to najtrudniejsze wybory [komentarz]

  Wybory prezydenckie będą ostatnie w cyklu następujących po sobie, po 20 maja – jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego – czeka nas z wyborami spokój do 2023 roku. Ewentualna porażka prezydenta Andrzeja Dudy będzie na pewno ciosem dla PiS-u, ale te nie wniesie wielkiej rewolucji na scenie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas