Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy uważa, że działania rządu na terenach skażonych są pozorowane

Prezydent Bydgoszczy uważa, że działania rządu na terenach skażonych są pozorowane

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 23 wrzesień 2019 12:15

Według prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego działania rządu, których celem jest remediacja zanieczyszczeń w byłym Zachemie, powstrzymać może jedynie kilka procent zanieczyszczeń które zmierzają do Wisły, a później dotrzeć mogą do Bałtyku. Dość stanowcza ocena polityki rządu padła w ubiegłym tygodniu, na wspólnej konferencji prasowej z posłem Pawłem Olszewskim.

 

- Prawo i Sprawiedliwość udaje, że pozyskane pieniądze – przypominam ponad 85% unijnych w tym projekcie o którym jest tak głośno, pozwoli zatrzymać kilka procent, które stanowią zagrożenie dla Wisły, a w związku z tym dla wielu miast i dla Bałtyku. Niestety pozostałe dziewięćdziesiąt kilka procent problemu jest zupełnie nieruszone – ocenił prezydent Bydgoszczy - Przez wiele lat Skarb Państwem był właścicielem tego miejsca, czerpał z tego korzyści, a teraz widzę ustami dyrektora Regionalnego Dyrektora Ochrona Środowiska, wojewody, czy parlamentarzystów zrzuca się to na samorząd. To są ogromne pieniądze, które zabiłyby finansowo nasze miasto.

 

Realizowany przez RDOŚ program wart jest ponad 94 mln zł, z czego blisko 80 mln pochodzić będzie z Unii Europejskiej.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza ma poważnego partnera

  Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

 • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

  W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • Czy czeka nas w polskiej polityce nowa jakość?

  Przed ślubowaniem parlamentarzystów prezydent Andrzej Duda apelował do posłów, aby w tej kadencji, która się rozpoczyna właśnie dzisiaj, unikać radykalnego języka. Kilkadziesiąt minut później na marszałka Sejmu wybrano Elżbietę Witek (będzie to zatem kontynuacja na tej funkcji) w stosunku 235 za, do 11 przeciw (posłowie Konfederacji) i 134 głosach wstrzymujących (pozostałe kluby opozycyjne). Jak skomentował to marszałek senior Antoni Macierewicz, wybór marszałka przy takim stosunku głosów dawno nie miał miejsca.

  Etykiety: Sejm RP
 • Prezydent do posłów: Proszę, żeby język debaty nie był radykalny

  Oficjalnie IX kadencja Sejmu została zainaugurowana, w uroczystej inauguracji Sejmu udział wziął prezydent Andrzej Duda, który wygłosił z tej okazji orędzie. W którym apelował, aby nowi parlamentarzyści debatowali ze wzajemnym szacunkiem. Później posłowie złożyli ślubowanie. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji prosto z Sejmu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas