Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy uważa, że działania rządu na terenach skażonych są pozorowane

Prezydent Bydgoszczy uważa, że działania rządu na terenach skażonych są pozorowane

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 23 wrzesień 2019 12:15

Według prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego działania rządu, których celem jest remediacja zanieczyszczeń w byłym Zachemie, powstrzymać może jedynie kilka procent zanieczyszczeń które zmierzają do Wisły, a później dotrzeć mogą do Bałtyku. Dość stanowcza ocena polityki rządu padła w ubiegłym tygodniu, na wspólnej konferencji prasowej z posłem Pawłem Olszewskim.

 

- Prawo i Sprawiedliwość udaje, że pozyskane pieniądze – przypominam ponad 85% unijnych w tym projekcie o którym jest tak głośno, pozwoli zatrzymać kilka procent, które stanowią zagrożenie dla Wisły, a w związku z tym dla wielu miast i dla Bałtyku. Niestety pozostałe dziewięćdziesiąt kilka procent problemu jest zupełnie nieruszone – ocenił prezydent Bydgoszczy - Przez wiele lat Skarb Państwem był właścicielem tego miejsca, czerpał z tego korzyści, a teraz widzę ustami dyrektora Regionalnego Dyrektora Ochrona Środowiska, wojewody, czy parlamentarzystów zrzuca się to na samorząd. To są ogromne pieniądze, które zabiłyby finansowo nasze miasto.

 

Realizowany przez RDOŚ program wart jest ponad 94 mln zł, z czego blisko 80 mln pochodzić będzie z Unii Europejskiej.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

 • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

  PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu