Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPaulina Wenderlich: Platforma Obywatelska rozpowszechnia fake news

Paulina Wenderlich: Platforma Obywatelska rozpowszechnia fake news

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 wrzesień 2019 16:40

Na poniedziałkowej konferencji prasowej z udziałem prezydenta Rafała Bruskiego i posła Pawła Olszewskiego zarzucono parlamentarzystom PiS-u brak wsparcia dla poprawki do budżetu państwa, aby znaleźć środki na budowę obwodnicy Białych Błot. Kandydatka na posłankę z listy PiS-u Paulina Wenderlich wskazuje, że fizycznie ta inwestycja nie mogłaby ruszyć zarówno w roku obecnym, ale też i przyszłym.

 

- Poseł Olszewski na swojej konferencji prasowej zarzucił posłom Prawa i Sprawiedliwości Ziemi Bydgoskiej, że nie pojęli poprawki budżetowej o budowie obwodnicy Białych Błot. Chcę zauważyć, że jest to typowy fake news, dlatego że obecnie nie został rozpisany przetarg na dokumentacje STEŚ. Przygotowanie takiej dokumentacji to czas około dwóch lat, środki finansowe na budowę tego zadania będą potrzebne około roku 2022-2023 – komentuje kandydatka Paulina Wenderlich wypowiedzi polityków PO.

 

Poprawka budżetowa, którą zgłosiła Platforma Obywatelska zakładała przekazanie na rok bieżący około 40 mln zł na prace budowlane. Jak pisaliśmy we wtorek, na chwilę obecną nie jest nawet ustalony przebieg obwodnicy, wykazać ma go studium STEŚ, na którego opracowanie przetarg nie został ogłoszony. Szacuje się, że prace nad STEŚ potrwają dwa lata.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza ma poważnego partnera

  Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

 • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

  W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • Czy czeka nas w polskiej polityce nowa jakość?

  Przed ślubowaniem parlamentarzystów prezydent Andrzej Duda apelował do posłów, aby w tej kadencji, która się rozpoczyna właśnie dzisiaj, unikać radykalnego języka. Kilkadziesiąt minut później na marszałka Sejmu wybrano Elżbietę Witek (będzie to zatem kontynuacja na tej funkcji) w stosunku 235 za, do 11 przeciw (posłowie Konfederacji) i 134 głosach wstrzymujących (pozostałe kluby opozycyjne). Jak skomentował to marszałek senior Antoni Macierewicz, wybór marszałka przy takim stosunku głosów dawno nie miał miejsca.

  Etykiety: Sejm RP
 • Prezydent do posłów: Proszę, żeby język debaty nie był radykalny

  Oficjalnie IX kadencja Sejmu została zainaugurowana, w uroczystej inauguracji Sejmu udział wziął prezydent Andrzej Duda, który wygłosił z tej okazji orędzie. W którym apelował, aby nowi parlamentarzyści debatowali ze wzajemnym szacunkiem. Później posłowie złożyli ślubowanie. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji prosto z Sejmu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas