Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPaulina Wenderlich: Platforma Obywatelska rozpowszechnia fake news

Paulina Wenderlich: Platforma Obywatelska rozpowszechnia fake news

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 wrzesień 2019 16:40

Na poniedziałkowej konferencji prasowej z udziałem prezydenta Rafała Bruskiego i posła Pawła Olszewskiego zarzucono parlamentarzystom PiS-u brak wsparcia dla poprawki do budżetu państwa, aby znaleźć środki na budowę obwodnicy Białych Błot. Kandydatka na posłankę z listy PiS-u Paulina Wenderlich wskazuje, że fizycznie ta inwestycja nie mogłaby ruszyć zarówno w roku obecnym, ale też i przyszłym.

 

- Poseł Olszewski na swojej konferencji prasowej zarzucił posłom Prawa i Sprawiedliwości Ziemi Bydgoskiej, że nie pojęli poprawki budżetowej o budowie obwodnicy Białych Błot. Chcę zauważyć, że jest to typowy fake news, dlatego że obecnie nie został rozpisany przetarg na dokumentacje STEŚ. Przygotowanie takiej dokumentacji to czas około dwóch lat, środki finansowe na budowę tego zadania będą potrzebne około roku 2022-2023 – komentuje kandydatka Paulina Wenderlich wypowiedzi polityków PO.

 

Poprawka budżetowa, którą zgłosiła Platforma Obywatelska zakładała przekazanie na rok bieżący około 40 mln zł na prace budowlane. Jak pisaliśmy we wtorek, na chwilę obecną nie jest nawet ustalony przebieg obwodnicy, wykazać ma go studium STEŚ, na którego opracowanie przetarg nie został ogłoszony. Szacuje się, że prace nad STEŚ potrwają dwa lata.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu