Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPO: Poseł Latos nie zwołał nawet posiedzenia, aby porozmawiać o metropolii

PO: Poseł Latos nie zwołał nawet posiedzenia, aby porozmawiać o metropolii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 18 wrzesień 2019 23:43

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej politycy Platformy Obywatelskiej obecnemu rządowi zarzucali wiele. Osobną publikację pozwoliliśmy sobie poświęci kwestii ustaw mogących wspierać rozwój metropolii. Przed czterema laty żyliśmy bowiem wszyscy ustawą o związkach metropolitalnych, która już kilka miesięcy po wyborach wypadła z obrotu prawnego.

 

Podejmując ten temat można jednocześnie podsumować pracę Parlamentarnego Zespołu Miłośników Ziemi Bydgoskiej, który miał być płaszczyzna współpracy ponad podziałami politycznymi na rzecz Bydgoszczy. Miał być, ponieważ zebrał się tylko cztery razy przez te cztery lata, ostatni raz w marcu 2017 roku, z tego jedno posiedzenie dotyczyło jego ukonstytuowania się.

 

- W 2015 roku pozostawiliśmy obecnemu rządowi ustawę, która pozwalała utworzyć Metropolię Bydgoszcz, tym samym uzyskać dodatkowe środki. W rezultacie decyzji podjętej przez obecny rząd i obecną większość parlamentarną, Bydgoszcz de facto straciła łącznie 60 mln zł, a metropolia łącznie 88 mln zł – wyjaśnia poseł Paweł Olszewski. Mowa o ustawie o związkach metropolitalnych, która w przypadku ukonstytuowania się związku metropolitalnego (po rozporządzeniu wydanym przez Radę Ministrów) zakładała dodatkowe przychody z budżetu państwa. Ustawa ta została później przez parlament wyrzucona z obiegu prawnego.

 

Prezydent Rafał Bruski opracował projekt ustawy, który powoływałby Metropolie Bydgoszcz - Prezydent Bydgoszczy przygotował projekt ustawy, przekazał ten projekt przewodniczącemu Zespołu Miłośników Ziemi Bydgoskiej panu posłowi Latosowi, natomiast nie uzyskał żadnej odpowiedzi, nie mówiąc o podjęciu jakichkolwiek działań legislacyjnych w tym zakresie – wyjaśnia Olszewski.

 

Biorący udział w konferencji prasowej zastępca prezydenta Michał Sztybel wyraził ubolewanie, że nawet nie zwołano posiedzenia Parlamentarnego Zespołu Miłośników Ziemi Bydgoskiej, aby o tym projekcie podyskutować w gronie bydgoskich parlamentarzystów - Przewodniczący nie przekazał pozostałym członkom formalnie takiego wniosku, nie zwołał spotkania, na którym można by chociażby porozmawiać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

 • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

  PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu