Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoska starówka nocą ma ogromny potencjał

Bydgoska starówka nocą ma ogromny potencjał

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 14 wrzesień 2019 08:58

Za nami pierwsza edycja Nocnego Batorego – po godzinie 18:00 na ulicy Batorego marynarze na cześć polskiego statku transatlantyckiego MS Batory powitali króla Stefana Batorego, w którego wcielił się konsul honorowy Węgier Marek Pietrzak. Polski władca wywodził się bowiem z Węgier. W Bydgoszczy król Stefan Batory miał przebywać w 1577 roku w czasie wojny ze zbuntowanym Gdańskiem.

 

Konsul Pietrzak opowiadał o licznych związkach Bydgoszczy z Węgrami. Najciekawiej zrobiło się jednak po zastaniu zmroku, gdy kamienice zostały w barwny sposób oświetlone, co nadało klimatu. Przy ulicy Batorego odbywał się jarmark, można było też coś zjeść – starano się akcentować węgierskie specjały. Bydgoszczanie tłumnie przyszli zobaczyć co się dzieje, niektórzy korzystali z oferty. Wydarzenie ubogaciły występy muzyczne i taneczne.

 

Była to pierwsza edycja nocnego targu na starówce, ale już pojawiła się mowa, aby Nocnego Batorego powtarzać kilka razy w roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu