Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoska starówka nocą ma ogromny potencjał

Bydgoska starówka nocą ma ogromny potencjał

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 14 wrzesień 2019 08:58

Za nami pierwsza edycja Nocnego Batorego – po godzinie 18:00 na ulicy Batorego marynarze na cześć polskiego statku transatlantyckiego MS Batory powitali króla Stefana Batorego, w którego wcielił się konsul honorowy Węgier Marek Pietrzak. Polski władca wywodził się bowiem z Węgier. W Bydgoszczy król Stefan Batory miał przebywać w 1577 roku w czasie wojny ze zbuntowanym Gdańskiem.

 

Konsul Pietrzak opowiadał o licznych związkach Bydgoszczy z Węgrami. Najciekawiej zrobiło się jednak po zastaniu zmroku, gdy kamienice zostały w barwny sposób oświetlone, co nadało klimatu. Przy ulicy Batorego odbywał się jarmark, można było też coś zjeść – starano się akcentować węgierskie specjały. Bydgoszczanie tłumnie przyszli zobaczyć co się dzieje, niektórzy korzystali z oferty. Wydarzenie ubogaciły występy muzyczne i taneczne.

 

Była to pierwsza edycja nocnego targu na starówce, ale już pojawiła się mowa, aby Nocnego Batorego powtarzać kilka razy w roku.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu