Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoska starówka nocą ma ogromny potencjał

Bydgoska starówka nocą ma ogromny potencjał

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 14 wrzesień 2019 08:58

Za nami pierwsza edycja Nocnego Batorego – po godzinie 18:00 na ulicy Batorego marynarze na cześć polskiego statku transatlantyckiego MS Batory powitali króla Stefana Batorego, w którego wcielił się konsul honorowy Węgier Marek Pietrzak. Polski władca wywodził się bowiem z Węgier. W Bydgoszczy król Stefan Batory miał przebywać w 1577 roku w czasie wojny ze zbuntowanym Gdańskiem.

 

Konsul Pietrzak opowiadał o licznych związkach Bydgoszczy z Węgrami. Najciekawiej zrobiło się jednak po zastaniu zmroku, gdy kamienice zostały w barwny sposób oświetlone, co nadało klimatu. Przy ulicy Batorego odbywał się jarmark, można było też coś zjeść – starano się akcentować węgierskie specjały. Bydgoszczanie tłumnie przyszli zobaczyć co się dzieje, niektórzy korzystali z oferty. Wydarzenie ubogaciły występy muzyczne i taneczne.

 

Była to pierwsza edycja nocnego targu na starówce, ale już pojawiła się mowa, aby Nocnego Batorego powtarzać kilka razy w roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu