Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZnak tylko dla rowerzystów

Znak tylko dla rowerzystów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 08 wrzesień 2019 00:52

Znaki drogowe powinny być tak dobierane, aby były w maksymalnym stopniu zrozumiałe dla kierowców i innych uczestników ruchu. Niestety, drogowcy również stawiają nowe oznakowanie nie zawsze stosują tą zasadę. Właśnie jesteśmy świadkami wdrażania nowego oznakowania w ścisłym centrum miasta.

 

Przy ulicy Farnej, na wysokości Katedry i ratusza, w kierunku Wyspy Młyńskiej postawiony został znak nakazujący skręt w lewo w ulicę Jezuicką. Nie możemy w nią jednak skręcić, bowiem kilka metrów dalej pojawia się znak zakazujący w jazdy w Jezuicką. Mogą zdarzyć się sytuacje, że kierujący zauważą tylko ten pierwszy znak i wjadą pod prąd w Jezuicką, albo dostrzegą zakaz wjazdu w ostatnim momencie co będzie wymagało nawracania. O ile Farna jest jednokierunkowa (w kierunku Mostowej), to z racji możliwego w niektórych przypadkach wjazdu pod Katedrę, kierujący spod Katedry mogą być znakiem nakazującym wjazd w Jezuicką wprowadzeni w błąd.

 

 

Po głębszej analizie można się domyśleć, że to oznakowanie ma służyć głównie rowerzystom. Bowiem zakaz wjazdu w Jezuicką nie obejmuje rowerzystów (informuje o tym tabliczka pod znakiem), a pojawiający się nakaz jazdy w lewo, zakazuje im jazdy dalej Farną w kierunku Przyrzecza. Żeby dojść do takiego wniosku potrzeba jednak chwili namysłu, a wracając do sedna – znaki powinny być w maksymalnym stopniu zrozumiałe. Jeżeli intencją Zarządu Dróg było wyeliminowanie ruchu rowerów jedną stronę na tym krótkim odcinku Farnej, to czytelniej byłoby wstawić pod znakiem zakaz wjazdu informacji, że dotyczy on również rowerzystów, choć rowerzysta dobrze znający przepisy nawet bez znaku nakazującego skręt w lewo powinien wiedzieć, że dalej Farną nie może jechać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS
  • Klub kolarski Romet chce się odrodzić

    Zakładowy Klub Sportowy ,,Romet” powstał w 1948 roku, w barwach tego klubu jeździli olimpijczycy oraz medaliści mistrzostw świata. W ostatnim czasie o klubie mało kto słyszał,ale jak twierdzą działacze działalność Rometu Bydgoszcz trwa nieprzerwanie do dzisiaj, ostatnio pojawiła się jednak chęć wyraźniejszego pokazania, że taka marka sportowa tworzy Bydgoszcz.

    Etykiety: Romet

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas